Hotely Falkenstein v listopadu podporují Movember

Na trekkingu a lyžovačkách v rakouských horách často spíme v hotelech Falkensteiner. Zároveň dbáme o své zdraví, takže se zapojujeme do každoroční akce Movember. Letos se to hezky propojilo. Snímek-obrazovky-2023-03-19-v-7-1.04.08-580x388


Osvětová kampaň Movember vždy v listopadu upozorňuje na často podceňované mužské zdraví, a to zejména v souvislosti s prevencí rakoviny prostaty a varlat. K celosvětové měsíční výzvě, která přispívá k šíření povědomí o Movemberu v České republice, se stále častěji připojují hotely, resorty, restaurace a mnoho dalších subjektů působících v cestovním ruchu.

Movember  je celosvětová měsíční výzva spojená s fundraisingem. Prostředky vybrané v České republice jsou prostřednictvím Nadačního fondu Muži proti rakovině použity na nákup přístrojového vybavení pro uroonkologická pracoviště po celé ČR, zdravotní a osvětové programy a výzkum. Právě v České republice je rakovina prostaty nejčastějším mužským nádorovým onemocněním, které se objevuje zhruba u každého devátého muže (11 %). Incidence nemoci je navíc v ČR o 18,6 % vyšší, než je průměr zemí EU. V žebříčku nejvyššího výskytu nádorů varlat pak Česká republika zaujímá celosvětově 7. místo a neúprosnou diagnózu si každoročně vyslechne zhruba 500 převážně mladých mužů. Jedním z hlavních témat letošní kampaně bude mimo osvěty i blížící se spuštění plošného screeningu, po kterém organizátoři Movemberu dlouhodobě volali.

Symbolem akce Movember je knír.

Symbolem akce Movember je knír.

Velká část zapojených mužů si během měsíce listopadu pěstuje knír. Ten je od počátku symbolem celosvětové kampaně Movember  a vychází z něj i samotný název akce, který je kombinací dvou anglických slov MOustache (knír) a NoVEMBER (listopad). Typicky maskulinní symbol kníru se tak po dobu jednoho měsíce stává ideálním nástrojem vzbuzujícím otázky nejbližšího okolí, čímž poskytuje nositeli příležitost k potřebné osvětě. Mimo apelu na prevenci rakoviny prostaty a varlat se kampaň Movember věnuje i podceňovanému psychickému zdraví či nedostatku pohybu, se kterým se většinová společnost potýká a které je častým důsledkem mnoha civilizačních chorob.

Na trekingu a lyžovačkách v rakouských horách často využíváme hotely Falkensteiner. Viz třeba ZDE nebo ZDE. Proto nás zaujalo, že se tato hotelová síť připojuje k osvětové akci Movember, a to vícero způsoby už mnoho let. Mnozí zaměstnanci si nechávají narost knír čím viditelně podporují kampaň v reálu i na sociálních sítích.

Hotel Falkensteiner Kronplatz v rakouském Katschbergu.

Hotel Falkensteiner Kronplatz v rakouském Katschbergu.

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně  – pětihvězdičkový wellness hotel má připravený program Facing Forward, který je zaměřen na procedury pro zotavení po překonání rakoviny. Ve Falkensteiner Spa Resortu v Mariánských Lázních se můžete oddat naplno lázeňským procedurám. Acquapura Spa má čtyři vyhřívané tematické bazény a čtyři sauny. V lékařském centru si můžete na míru objednat procedury celostní relaxace a pak svlažit hrdlo minerální vodou z vlastního hotelového pramenu Alexandra. Večer po pětichodovém menu s rozkoší posedíte na terase u ohně. Nálada se tu pak dotváří v Library baru, ano, mezi knihami.

Dezert podporující akci Movember

Dezert podporující akci Movember

The Monkey Bar Prague  jsou v měsíci listopad připravené tematické dezerty a signature koktejly v tematice Movember. Jestli Vám to do The Monkey Bar Prague v listopadu nevyjde, přispějte ke změně a podpořte nadaci Movember Foundation CZ dobrovolným příspěvkem, můžete tak učinit přes QR kód. (QR KÓD) Vyústěním letošní spolupráce bude partnerství při vyhlašovaní nejlepších dárců ve Falkensteiner Hotel Prague, konkrétně v The Monkey baru v Opletalově ulici, v samém srdci Prahy.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ sedm = 16

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>