Hotel Falkensteiner v Katschbergu: velikonoční outdoor “na pohodu”

Zima, déšť, vyčerpání, hlad a další drsné zážitky venku jsou fajn, ale občas to chce změnu. Známe místo, kde zažijete dosud nepoznanou kombinaci hor a luxusu. Club Funimation Katschberg


Čtyři dny velikonočního volna? Sedněte do auta a vyražte do Katschbergu. Rakouské horské středisko na pomezí Korutan a Salcburska leží jen šest jízdy z Prahy, skoro pořád pohodlně po dálnici. Známe ho z parádních lyžovaček, ale teď už sníh pryč. Což je příležitost prozkoumat zdejší kopce i v pohorkách a s batohem na zádech.

Všudypřítomné dřevo dodává domáckou atmosféru

Všudypřítomné dřevo dodává domáckou atmosféru

Jako základnu jsme zvolili čtyřhvězdičkový hotel Cristallo z řetězce Falkensteiner. Ano, jindy spíme ve stanu přímo na hřebenech, ale tentokrát hledáme relax a pohodlné zázemí tak, abychom se nemuseli o nic starat. Život má být pestrý, což platí i pro outoor.

Outdoorový ráj

Cristallo je rodinný hotel a naše děti jsou už odrostlé. Rychle ale zjišťujeme, že tu rozhodně nehrozí rušení našeho klidu cizími ratolestmi. Ty tu totiž mají svůj oddělený svět v podobě velké herny, kinosálu, horolezecké stěny, hlídací služby pro nejmenší, venkovního hřiště se spoustou atrakcí a prolézaček a dalších zábav. Dospělí se tak mohou věnovat sami sobě. Kdybychom sem dorazili před pár lety, naše děti bychom v Cristallo jednoduše svěřili vyškolenému personálu a vyrazili do hor sami.

Okolí hotelu je cyklistickým rájem

Okolí hotelu je cyklistickým rájem

Jsme tu hlavně kvůli trekům, a rychle se ukazuje, že šlo o dobrou volbu. Všude kolem Katschbergu se táhnou horské hřebeny, ve kterých je vyznačeno kolem 200 kilometrů tras. Za čtyři velikonoční dny z nich stihneme jen zlomek, ale to nás netrápí.

Kromě pěších tůr bychom mohli podnikat i výlety na elektrokolech, které se dají půjčit přímo v hotelu. Mohli bychom rybařit, zahrát si tenis nebo plážový volejbal, zastřílet si z luku nebo vyrazit do hor na koňském hřbetě. Kdybychom tu byli s dětmi, svezli bychom se s nimi na tobogánu nebo je vzali do lanového centra na dobrodružnou vycházku korunami stromů.

Wellness - malá ochutnávka z vodního ráje

Wellness – malá ochutnávka z vodního ráje

Výběr outdoorových zážitků je v Katschbergu skoro neomezený, ale horský den je třeba začít pořádnou snídaní. V hotelu Cristallo je paradoxním problémem se příliš nepřejíst. Kuchař vám kromě omelet s čímkoli nabídne i klobásky, fazole, volská oka nebo omelety, ale tím to ani zdaleka nekončí. Jak nejlépe zvolit mezi uzeným lososem, smaženou slaninou, paletou lokálních sýrů nebo štrůdly, trhanci, dorty a dalšími sladkostmi? Kdybychom tradičně spali ve stanu někde na hřebenech, museli bychom se spokojit s kávou a chlebem s máslem.

Do hor za výhledy

Kam po snídani přesně vyrazit? Zdejší velkou výhodou je apka Falkensteiner Katschberg App. Do mobilu si prostě stáhnete interaktivní plánovač s nabídkou trekových a cyklistických tras a dalších zážitků – samozřejmě i s podrobnou mapou okolí. Všechny trasy obsahují kromě popisu i vzdálenosti, převýšení, časovou délku a další informace. Apka pro Android i iOS funguje i offline, kdybyste venku někde ztratili signál. Stáhnul jsem si ji večer v pohodlí pokoje a kromě plánů na další dny se dozvěděl i vše potřebné o hotelu Cristallo.

Chvíle, na které se nezapomíná

Chvíle, na které se nezapomíná

Po důkladném zvážení možností vyrážíme na Aineck. Výstup na 2210 metrů vysoký vrchol (od hotelu Cristallo s převýšením 560 metrů) nám zabere asi hodinu. V zimě to tu známe z lyžovačky, protože zde leží horní stanice vleku z Katschbergu. Od dvou vrcholových nádrží vody na zasněžování se na východní stranu kopců rozbíhá několik sjezdovek. Teď si ale místo lyží užíváme dechberoucí výhledy. Vybíráme si značený okruh, po kterém se vydáváme po svazích směrem na vesnici Sankt Margarethen in Lungau. Ty výhledy!

Pokoje zaujmou  promyšleným designem

Pokoje zaujmou promyšleným designem

Po celodenní tůře se v hotelu Cristallo nedočkavě noříme do bazénu, který je z části krytý a z části pod volným nebem. Unavené svaly uvolňujeme na bublinkových lavicích a vodních tryskách a dopřáváme si i masáž celého těla. O patro níž nás pak čeká saunový svět, kde můžeme odložit plavky. Finská sauna, bylinková sauna a parní tepidarium doplňuje ledový ochlazovací bazén. A mají tu i teplý venkovní bazén, který na rozdíl od toho velkého hotelového poskytuje větší klid a soukromí.

Plány na příště

Podvečer v sauně příjemně uběhl a už je tu večeře. Naplněn celodenními zážitky a příjemně unavení z tůry i z welnessu usedáme do jídelny obložené dřevem a vyzdobené starými fotografiemi hor a loveckými trofejemi. Po více než extenzivním salátovém bufetu dostáváme na výběr z několika regionálních specialit, které zaléváme nezbytným rakouským pšeničákem (weissber). Co víc ještě od života chtít?

Vysoko na Ainecku

Vysoko na Ainecku

Při večerním plánování objevuje výzva na příští návštěvu: 75 kilometrů dlouhý Nockberge trail. Tahle trasa začíná v Katschbergu, prochází přírodní biosferickou rezervaci Nockberge a kolem jezer míří do lázeňského městečka Bad Kleinkirchheim. Celkové převýšení 4000 metrů naznačuje, že nepůjde o nic náročného. Trail se prý dá pohodlně ujít na pět etap, každá o délce jen několik hodin chůze. A nebo to dáme “na krev” jen za dva nebo tři dny? Uvidíme v létě.

Více: Falkensteiner Cristallo

Bonus na jihu

Vaším dalším velikonočním cílem může být další  hotely z řetězce Falkensteiner, který najdete o kus jižněji v severní Itálii – přesněji řečeno hned za hranicemi v italském jižním Tyrolsku.
Hotel Falkensteiner Kronplatz stojí v Reischachu přímo pod stejnojmenným vrcholem Kronplatz (2275 m).  Na vrcholu je atrakcí obří zvon Concordia, jedno z muzeí Reinholda Messnera a vyhlášený Alpin restaurant michelinského kuchaře Norberta Niederkoflera.

Hotel Falkensteiner Kronplatz

Hotel Falkensteiner Kronplatz

Hotel Falkensteiner Kronplatz se pyšní kategorií Premium Collection. Jeho design vytvořil proslulý architekt Matteo Thun z Milána. „Inspirací mi byly zdejší hory a známí horolezci, kteří odtud pocházejí. Využili jsme vysoce kvalitních materiálů a propojení světelného designu s jasnými formami s cílem překvapit hosty,“ říká.

Rozmáchlá wellnes zóna Acquapura Mountain Spa má rozlohu 1400 m2 včetně jednoho bazénu na střeše. Zdejší restaurace vychází z 85% z místních surovin. Zbylých 15% tvoří koncept 7summit, to znamená, že pocházejí ze zemí, kde leží nejvyšší hory kontinentů – Tibet, Peru, Aljaška, Argentina a Tanzanie.

Více: Falkenstein Kronplatz

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


7 × = čtrnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>