Zima v Livignu přichází už v říjnu a na běžkách

Skipass zdarma na začátku a na konci sezóny, 115 km sjezdovek, snowparky, bezkonkurenční bezcelní zóna, vytříbená gastronomie, aktivity pro rodiny s dětmi, každodenní profesionální servis pro freeriding, nejvýše položené relaxační centrum v Evropě a nadšení pro biatlon. To je  Livigno – ráj zimních sportů. 

livigno_freeride

Běžkařská sezóna od října 

Livigno již 19. října otevře prvním nadšencům běžkařskou trať o délce 2,5 km z přírodního sněhu, který se pomocí unikátní techniky „snowfarm“ podařilo uchovat z předchozí zimy. S přibývajícím sněžením se běžkaři budou moci vydat na tratě dlouhé 30 km. Začínají v centru města a vedou do oblastí Forcola a Alpe Vago. Vedle podmínek pro klasické lyžování se Livigno pyšní i biatlonovou střelnicí se 12 elektronickými terči.

Livigno_bezky

Na sjezdovky od listopadu

Oficiální zahájení zimní sezóny proběhne 30. listopadu. Na milovníky sjezdového lyžování zde čeká 115 kilometrů sjezdovek, které začínají ve výšce 1816 m. n. m. a končí až ve 2900 m. n. m. Areály Carosello 3000 a Mottolino dohromady nabízí 12 černých, 37 červených a 29 modrých sjezdovek, které obsluhuje 6 kabinkových lanovek (Carosello 3000 I a II, Mottolino, Livigno Centre Tagliede I a II, Cassana), 14 sedačkových lanovek a 11 lyžařských vleků.

Na obou stranách údolí se nachází snowparky – Mottolino Fun Mountain a The Beach na Carosello 3000, které patří mezi nejlepší nejen v Itálii, ale i v zahraničí, a to zejména díky kreativitě a designu překážek, skoků a eventů. Pro ještě lepší a rychlejší dostupnost bude od začátku sezóny posílena kyvadlová doprava, díky níž bude přejezd mezi oběma areály otázka pouze několika minut.

livigno_lyžování

Skipass zdarma a Family Week

Stejně jako každý rok Livigno přichází s tradiční akcí Skipass zdarma. Ten můžete získat při  ubytování minimálně na čtyři noci ve vybraných hotelech či na sedm nocí ve vybraných apartmánech v období od 30. listopadu – 20. prosince 2019 a dále od 13. dubna do 3. května 2020. Na podobném principu je založen i rodinný týden (Family week), který je skvělou příležitostí, jak si užít vysokohorský vzduch a přitom nezruinovat rodinnou peněženku. V týdnu od 25. do 31. ledna 2020 a od 28. března do 3. dubna 2020 má jedno dítě do 12 let v doprovodu dvou platících rodičů zcela zdarma: ubytování v hotelu (u apartmánu sleva 15 %), skipass, zapůjčení vybavení a lyžařské lekce. Každé další dítě, které se narodilo v roce 2006 a později, získá slevu 50 % ze standardních cen objednaných služeb.

livigno-yepi.

Ráj pro freeridery a milovníky heliskiingu

Na své si přijdou i nadšenci neupravených svahů s čerstvým prašanem. Místní Outdoor Centrum díky jedinečnému Freeride Projektu každé ráno aktualizuje lavinové zpravodajství s doporučením, kam se vydat za nejlepším sněhem. Tyto informace jsou dostupné na oficiálních webových stránkách Livigna (livigno.eu) či na informačních tabulích rozmístěných po údolí. Zážitek z freeridu si můžete okořenit i heliskiingem a dostat se tak vrtulníkem za pár minut na panenské svahy. Livigno je totiž jedním z mála míst v Evropě, kde je heliskiing povolen. Jedno svezení i s průvodcem vyjde na 190 eur při počtu čtyř lidí v helikoptéře.

livigno_fatbike

Aktivity napěchované zážitky

Vedle lyžování nabízí Livigno mnoho dalších aktivit. Za krásami přírody a křupajícím sněhem se můžete vydat v koňském sedle, na fat bikách – speciálních kolech uzpůsobených pro jízdu na sněhu, na skútru, sněžnicích či skialpových lyžích. Milovníci adrenalinu neodolají paraglidingu a ti, co rádi stojí nohama na zemi, využijí možnosti si zabruslit na zamrzlém jezeře.

Svět her pro děti

V Livignu dobře vědí, že děti se musí při sportovních výkonech hlavně bavit. Proto je pro ně připravena mimo klasické lyžařské školy (s více než 150 zkušenými profesionálními lyžařskými instruktory) i speciální 100 metrů dlouhá sáňkařská dráha, Tubing slope – speciálně upravená sjezdovka, která se sjíždí na nafukovacích kruzích, Border Zoo – dětská sjezdovka s širokými zatáčkami lemovaná pozoruhodnými siluetami místních zvířat. Děti do tří let si užijí sjedovky s dobrodružnými prolézačkami a závodními dráhami společně s maskotem Lupignem. Starším dětem do 7 let se zase bude věnovat maskot Yepi.

livigno_aquagranda

Nákupy v bezcelní zóně a relax v Aquagranda Active You

Další populární činností v Livignu je nakupování, a to především díky poslední bezcelní zóně v rámci EU, která zaručuje bezkonkurenční ceny značkového oblečení, parfémů, pohonných hmot či lihovin. Tato výsada byla horskému městečku udělena císařem Napoleonem, a to z důvodu jeho  ztížené dostupnosti (až do 50. let 20. století sem nevedla žádná silnice). A až budete mít nakupování či lyžování dost, dopřejte si odpočinek ve wellness komplexu Aquagranda Active You, z něhož odejdete znovuzrození a plní sil, nebo ochutnejte některou z místních pochoutek.

bresaola_livigno

Legendární Bombardino a bresaola 

V neposlední řadě je lákadlem tohoto „Malého Tibetu“ uprostřed Alp také italská gastronomie ovlivněná Švýcarskem. V restauracích a krámcích to voní po bylinkách, sušeném masu a sýru. Zdejším delikatesám vévodí bresaola. Jedná se o temně červené tenké plátky sušeného nasoleného hovězího masa, které pochází z býků z Lombardie, pokapané olivovým olejem a doplněné o plátky parmazánu. Z nápojů si nesmíte nechat ujít legendární Bombardino, které vzniklo spojením nápoje Advoocat či podobného vaječného likéru a brandy a servíruje se se šlehačkovou špičkou, nebo pivo La Birra di Livigno z nejvýše položeného pivovaru v Evropě.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm × = 56

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>