Země, voda,vzduch a hlavně adrenalin!

V současné době hodně frčí adrenalinové dárky. Možná i ty bys rád dostal nějaký parádní zážitek, při kterém by sis vyzkoušel spojení adrenalinu s divokou přírodou, a měl tak jedinečnou vzpomínku!

rafting-01-big_88

Hlavně se nenalokat!

Síla nespoutané vody – tak to je něco! Sám můžeš zkusit, jestli ji zkrotíš, nebo jestli ona dostane tebe. Možnost sjet divokou řeku na speciálních gumových člunech ti poskytne rafting. Nejprve se dozvíš pár informací z teorie, osvojíš si vodní záchranu a sjedeš klidnou vodu. Potom přijde to hlavní… překonáš peřeje nemilosrdné řeky!

V Libereckém kraji se sjíždí řeka Jizera a Kamenice. V Praze, Středočeském a Ústeckém kraji jsou mezi vodáky v oblibě umělé kanály v Tróji, Veltrusech a Roudnici nad Labem. Na řekách se raftuje v jarních měsících, kdy je dostatek vody. Kanály pak fungují celoročně.

 

Já si létám, já se vznáším…

Rozeběhnout se z kopce, skočit a letět! Tak tohle tě čeká při tandem paraglidingu. Plachtění vzduchem za pomoci padákového kluzáku je fakt bomba! Budeš se pomaličku snášet dolů a kochat se pohledem na okolní krajinu. Když bude navíc příznivý vítr, tak tě stoupavé termické proudy mohou vynést zpět do bodu startu nebo ještě výš! Proletět se lze v Libereckém, Královehradeckém a Moravskoslezském kraji a to až 30 minut. Sezóna pro paragliding trvá od dubna do října.

Tandem paragliding

 

Kdo přežije?

No, a kdyby ses náhodou cestou domů z některého zážitku ztratil, tak kurz přežití v přírodě ti pomůže přečkat noc! Jen s litrem vody, mapou, buzolou a krabičkou na přežití se vydá š hledat skrytý armádní potravinový balíček. Dostaneš instrukce, jak ho použít a jak si z něho připravit nějakou mňamku. V táboře pak rozděláš oheň a přichystáš si přístřešek. Kurz trvá přibližně 9 hodin a probíhá za jakéhokoliv počasí.

PR článek.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


9 − = sedm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>