Vylez na Everest s HIGH POINT a Radkem Jarošem

Zapoj se do výzvy Everesting s cílem dosáhnout ekvivalentní výšku Mount Everestu, tedy 8 848 metrů. Zkus to, co nejúspěšnější český horolezec. Protector


26. července 2024 to bude 10 let, kdy Radek Jaroš stanul na vrcholu K2. Dokončil tak sérii všech osmitisícovek světa a získal symbolickou korunu Himálaje, jejíž součástí byl i Mt. Everest (Radek na něj vylezl v roce 1998). Podobný výkon čeká i na tebe – s Radkem, armádou České republiky, všemi kdo milují hory a s týmem sportovců HIGH POINT.

Everest_North_Face_toward_Base_Camp_Tibet_Luca_Galuzzi_2006

Slyšíš o Everestingu poprvé?

Everesting je extrémní sportovní výzva, která spočívá v opakovaném stoupání na vybraný kopec tak dlouho, dokud se nedosáhne celkové nadmořské výšky Mount Everestu, což je přibližně 8 848 metrů. Tato výzva zahrnuje jak chůzi, tak i běh nebo cyklistiku a je známá svou náročností a vytrvalostním charakterem.

První Everesting byl proveden na kopci „Old Freeway“ v australském Melbourne v březnu 2014. Tento úspěch významně přispěl k popularitě této sportovní výzvy a jejímu rozšíření po celém světě. Dnes se Everesting stal fenoménem a je prováděn na různých místech po celé planetě, od horských silnic po schody mrakodrapů. A teď se ho můžeš zúčastnit české podobě. Stačí se jen zaregistrovat.

Radek Jaros, summit G2 2010 (vzadu broad peak a k2) - Bunda Talung, Kalhoty Chogolisa

Radek Jaroš v roce 2010 na vrcholu Gasherbrumu 2. Oblečení HIGH POINT: bunda Talung, kalhoty Chogolisa.

Účastníci Everestingu vyhledávají kopce s dostatečným sklonem, aby mohli co nejefektivněji dosáhnout potřebné nadmořské výšky. Volba kopce je jen na tobě – výškový rozdíl Mount Everestu můžeš překonat kdekoliv. Například sušický Svatobor o výšce 845 metrů bude potřeba z náměstí v Sušici (465 m.n.m.) vystoupat 24x, Sněžku od lanovky v Úpském údolí (820 m.n.m.) 11,3 x a Milešovku z rozcestí Pod Velemínem (600 m.n.m.) 37,3 x.

Co je k Everestingu třeba?

Výzva vyžaduje nejen fyzickou sílu, ale také mentální odolnost a strategické plánování. Pro mnohé se stane Everesting životním cílem a dosažení vytyčeného cíle považují za obrovský úspěch. Zapoj se i ty! Během překonávání výzvy můžeš navíc vyhrát bundu od HIGH POINT.

Překonávání výškových metrů bude vyžadovat silnou vůli a odhodlání. Pro měření výškového profilu a nastoupaných metrů budeš potřebovat vhodnou aplikaci do telefonu nebo chytré hodinky s funkcí měření nadmořské výšky.

Radek Jaroš v roce 2003 na vrcholu Broad peak.

Radek Jaroš v roce 2003 na vrcholu Broad peak.

Zbytek je jen na tobě. Od výběru vhodného kopce až po rozhodnutí, jakým způsobem a za jak dlouho na něm celkovou výšku Everestu zdoláš. Děláš to přece kvůli sobě – abys otestoval své vnitřní limity, opustil svou komfortní zónu, zhubnul, zažil něco výjimečného, zlepšil si zdraví… Motivace každého z nás je jiná, ale jdeme do toho všichni společně. Prostě vyraz na svůj lokální kopec a pusť se do toho. Zkusit to můžeš až do 26. července.

Více: www.highpoint8848.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 2 = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>