VIDEO: Nový indiánský kmen je tématem pro celý svět

Na konci července začalo po internetu kolovat video, na němž je v Brazílii natočený indiánský kmen, o jehož existenci se dosud nevědělo. Už jste video viděli? My vám jej přinášíme! Índios isolados - 1º contato no Acre

Video vyšlo na světlo světa na přelomu července a srpna, pořízeno bylo ale už o měsíc dříve. Členové indiánského kmene se opatrně přibližují k vesnici na řece Envira v západní Brazílii. Do kontaktu s veřejností vyšli již třikrát. Podruhé u toho byli i zástupci Brazilského úřadu pro indiánské záležitosti FUNAI a tlumočník, který ovládá indiánskou řeč ze stejného jazykové rodiny.

Spekuluje se o tom, proč indiáni vyšli na veřejnost. Říká se, že při jednání si stěžovali na lidi, kteří vyplenili jejich vesnici a mnohé zabili. Pravděpodobně se jednalo o pašeráky drog, kterých je v Jižní Americe mnoho. Kmen se vydal mezi lidi získat mimojiné i zbraně, nicméně místní lidé hlásili už nějaký čas ztráty různých věcí – i při jednom na videu zachyceném kontaktu s okolím ukradli oblečení, sekyru a mačetu.

Setkání to bylo, jak je zřejmé z videa, napjaté. Ačkoliv vše nakonec dobře dopadlo, indiáni se z lesa vynořili ozbrojeni luky a šípy. Navíc jim hrozí i další nebezpečí, nemají v těle obranné látky ani proti pro nás naprosto běžným chorobám, po druhé návštěvě civilizace propukly u některých příznaky podobné chřipce. Byl mezi ně poslán doktor, který mnohým uložil karanténu. Od té doby se indiáni už neukázali.

INFO: V Jižní Americe se dle odhadů nachází stovky dosud nepoznaných kmenů. Jedná se o kmeny v počtu cca 10 – 100.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× čtyři = 36

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>