VIDEO: Medvěd při útoku zabil muže a psa

V Rusku při útoku medvěda zemřel jeden člověk a pes, další dva jsou hospitalizování v nemocnici.

Jak můžete vidět na videu níže, vše začalo jako nevinná hra psa s medvídětem. Vzájemně se pošťuchují. Na záznamu je také slyšet smích mužů, kteří vše natáčejí. Po chvíli se objevuje další medvídě, ale s ním i jejich matka. Ta po chvilce vyčkávání se rozeběhne a zaútočí. V tu chvíli video končí. Skončilo to tragicky – jeden muž a pes zemřel, další dva muži byli hospitalizováni v nemocnici. Událost se prý stala v červnu tohoto roku, na světlo světa vyšla až teď. 

Útoky i blízko ČR

S přibývajícím počtem útoků medvěda na člověka se potýkají i Slováci. Například 5. ledna zaútočil medvěd na lesníka, protože kvůli velmi mírné zimě neupadl do zimního spánku a muž jej vyrušil. Útok se stal šestadvacetiletému Michalu Ondrejkovi u obce Pribyliny na severu země. Přežil jej „jen“ s tržnými ranami na noze, v nemocnici pak serveru Sme.sk řekl, že na něj medvěd vystartoval, když se procházel v lese. „Chtěl jsem utéct, ale narazil jsem do stromu, jak jsem letěl na zem, medvěd se mi ještě ve vzduchu zahryzl do nohy,“ líčil lesník. „Nepřestával jsem křičet, medvěd mě pustil a odcházel, ale ohlížel se po mně. Stále jsem křičel, a tak se nevrátil. Myslím, že křik mě zachránil,“ shrnul celou věc Ondrejkov. Po útoku musel ještě dojít asi kilometr k autu, rána prý zatím nekrvácela, přesto zavolal kamarádovi, aby pro něj přijel a odvezl ho do nemocnice v Liptovském Mikuláši.

Jeho chybou, kterou posléze sám uznal, bylo, že se neřídil radami, jak se chovat při styku s medvědem. Dát se na útěk totiž není řešení, neutečete mu. Naopak odborníci radí zůstat nehybně stát. Ondrejkov se svěřil, že v té chvíli na to úplně zapomněl a zmohl se jen na křik, který mu dle něj zachránil život.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


osm − = 0

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>