Schladming – Dachstein: léto plné zážitků

Hledáte dokonalou horskou destinaci, spojující adrenalin sa pohodlím pod horskými velikány? Už nehledejte – našli jste! Snímek obrazovky 2020-02-12 v 0.17.47


V rakouském turistickém regionu Schladming-Dachstein je všechno, po čem touží srdce dobrodruhů i rodin na dovolené. Začnete třeba cyklistikou, přidáte trekking, doplníte ferratami a pak dáte svalům odpočinout v horkém bazénu. Ale hezky popořadě..

Cyklistika pro každého

Díky síti tras v celkové délce 930 kilometrů, široké nabídce pro elektrokola a bikeparku Planai se z regionu Schladming-Dachstein stala špičková cyklistická destinace. Ještě účinnější a intenzivnější zážitek z přírody slibuje nová kombinace Bike & Hike. Spojuje jízdu na kole s pěší turistikou a chytře přitom využívá předností obou druhů sportu. Dlouhé lesní cesty a sjezdy, které šetří čas, zvládne horské kolo nebo elektrokolo. Kolo lze před následující túrou po okolních horách odevzdat na některé z celkem 15 stanic Bike & Hike. Po turistickém zážitku je pak pro sjezd do údolí opět k dispozici jiné kolo. V souladu s trendem elektrokol je několik stanic Bike & Hike vybaveno také nabíjecími stanicemi pro elektrokola Bosch.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 0.12.23

Cyklotrasy v regionu Schladming-Dachstein navrhli pro cykloturisty aktivní místní bikeři. Nabídka zahrnuje 20 značených tras o celkové délce 930 kilometrů a s celkovým převýšením 25 000 metrů. Stále více hostů si vychutnává jedinečnou krajinu mezi Dachsteinem a pohořím Taury s novou lehkostí – na elektrokole. Díky cyklotrasám všech stupňů obtížnosti a dobře rozvinuté síti půjčoven a dobíjecích stanic jsou tady pro to ty nejlepší předpoklady.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 0.13.32

Nově bylo postaveno celkem 15 kilometrů singletrailů. Jsou rozděleny do dvou modrých (lehké) a dvou červených tras (středně obtížné). Kromě toho budou dvě stávající turistické stezky zpřístupněny jako trasy sdílené. Výškový rozdíl je 700 metrů. Předpokládá se, že se trasa Gassl, začínající na úbočí hory Gasselhöhe, se stane na Raiteralmu hitem. Aby si cyklisté přišli na své, bude na Reiteralmu lanovka „Preunegg-Jet“ pět dní v týdnu v provozu. K dispozici jsou samostatné jízdy a dále půldenní a celodenní jízdenky, majitelé karty Schladming-Dachstein Sommercard obdrží slevu. Bike-centrum Reiteralm u spodní stanice lanovky Preunegg-Jet nabízí rozsáhlou půjčovnu i program s cyklistickým instruktorem.

Zajištěné cesty: vstříc nebi

Mezi okouzlující krajinou horských pastvin a impozantním světem horských vrcholů se nachází region Schladming-Dachstein známý svými nádhernými turistickými trasami. Na dobyvatele vrcholů, kteří milují zvýšený adrenalin, čeká v oblasti Dachstein skutečné eldorádo horolezeckých stěn. Převislé skály, vskutku působivé strmé stěny skal a výhled na údolí řeky Enns, který Vám nabídne nezapomenutelná panoramata.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 0.15.00

Na jižní straně nejvyššího vrcholu Štýrska, hory Dachstein a obce Ramsau se nachází 19 překrásných zajištěných cest (ferát) a stezek. Velké množství variací se všemi stupni obtížnosti, od dětských ferát „Kali“, „Kalo“ a „Kala“ až po „Superferrata (Anna-Johann-Dachstein)“ s nejdelší zajištěnou cestou v Alpách, se tu najde pro každého to pravé. Díky stezkám „Hias“, „Rosina“ a „Siega“ v idylické soutěsce Silberkarklamm nabízí tento region také stezky v blízkosti údolí a zařazuje se tím do oblasti ferát číslo 1 v Rakousku.

Nabídka zajištěných cest v oblasti Schladming-Dachstein je doplněna také ferátou „Franzi“ vedoucí stěnou Gasselwand na horské pastvině Reiteralm, jedinou zajištěnou cestou v pohoří Schladmingské Taury, a lezeckým areálem Stoderzinken, sestávajícím z 5 lehčích úseků.

Voda a dobroty

S 1 000 pramenů, 300 horskými jezery a stovkou vodopádů patří region Schladming-Dachstein k alpským regionům nejbohatším na vodu. Tato rozmanitost umožňuje turistické aktivity na vodě a u vody ve všech možných variantách. Koupaliště na vrcholku hory nazvané „Tenkrát před léty“ („Gipfelbad anno dazumal“) na Riesneralm nabízí jedinečnou atrakci: koupání na vrcholku hory až do západu slunce (každý pátek). Na své si tu přijdou i rodiny s dětmi.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 0.16.24

Region Schladming-Dachstein je domovem jedinečného horského plemene skotu, Ennstaler Bergschecken. Také oba požitkářské produkty regionu, ennstalské jehněčí a ennstalský sýr Steirerkas, pochází právě odsud. Hosté se mohou těšit na širokou nabídku kulinářských specialit – z horské pastviny až do údolí.

Jak ušetřit? Pomůže Sommercard

Karta Sommercard Schladming Dachstein, která nabízí více než 100 prázdninových zážitků zdarma a více než další 100 bonusových služeb s až 50% slevami, patří k největším slevovým kartám v Alpách. Zejména rodiny s dětmi mohou s kartou Sommercard ušetřit spoustu peněz a užít si atraktivních prázdninových aktivit.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 0.10.25

„Historie naší karty Sommercard je příběhem úspěchu. Její koncepce vytváří win-win situace. Hosté profitují z mnoha atraktivních bezplatných služeb a slev, rekreační zařízení a poskytovatelé služeb v regionu ze zvýšeného počtu zákazníků“, vysvětluje Mathias Schattleitner, jednatel regionu Schladming-Dachstein. Zejména rodiny s dětmi mohou s kartou Sommercard ušetřit spoustu peněz. Karta obsahuje zhruba 40 prázdninových aktivit pro rodiny a děti. Obzvláště oblíbený je denní dětský program s aktivitami jako jízda na koni, lezení, malování v dětském ateliéru nebo lukostřelba.

Více: www.schladming-dachstein.at

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři − 3 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>