Rozhlédněte se z nové rozhledny na Špičáku po krajině

26 metrů vysoká rozhledna na šumavském Špičáku byla pro veřejnost otevřena na začátku července. Vede na ní 135 schodů a při dobrém počasí je z ní dokonce možno v dáli rozeznat Dachteinské Alpy.

Otevření Špičák tower bylo turisty dlouho očekávané. Nahoru k rozhledně se můžou dostat buď pěšky, nebo lanovkou, která má svou stanici pouhých 50 metrů od rozhledny a se kterou má i stejné provozní hodiny. Do konce října bude ve všední v provozu od 9 do 17 hodin, o víkendech až do 18 hodin.

Rozhledna měří 26,5 metru a je čtvercového půdorysu (cca 7,6 metru). Může na ni vystoupat najednou až 60 lidí, kteří můžou vidět Boubín, Poledník či Velký Javor. Slavnostní otevření proběhne v sobotu 26. července. Stavbu, která stála 7,1 milionu korun dotovala ze skoro 90% Evropská unie, nejméně po dobu pěti let se tedy nebude platit žádné vstupné, turnikety budou zatím sloužit jen ke sčítání návštěvníků.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


4 + sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>