Radek Jaroš se pokusí zdolat K2, na Stream.cz to můžete sledovat i vy

Horolezec Radek Jaroš zdolal už 13 osmitisícovek a zaplatil za to nemalou cenu. Chybí mu už jen ten jediný a nejobtížnější vrchol - K2 se svými 8611 metry. Pokud "krutou horu" dobyde, stane se prvním Čechem a 16. člověkem na světě, který zvládne tzv. Korunu Himaláje - všech 14 osmitisícových vrcholů - bez pomoci kyslíkových přístrojů.

Kvůli zrádnému počasí a nejvyššímu počtu neúspěšných pokusů o zdolání se jí přezdívá „krutá hora“. Radek Jaroš jí stál tváří v tvář už čtyřikrát. Nikdy neuspěl. Nyní se pokusí své prokletí zlomit a poslední ze čtrnácti osmitisícovek, která mu chybí do tzv. Koruny Himaláje, pokořit. A to i přesto, že poprvé v životě nebude čelit jen nástrahám přírody, ale také vlastnímu handicapu. K vrcholu nejtěžší hory světa K2 míří padesátiletý horolezec bez jedenácti článků prstů na noze.

O druhou nejvyšší horu světa se Radek Jaroš pokoušel už čtyřikrát, nikdy však neuspěl. V roce 2012 přišel o skoro všechny prsty na nohou, následovala dlouhá rekonvalescence, ale došlo k další nehodě…

Konečně nastal čas na pátou výpravu. S expedicí, která odlétla 2. července do Pákistánu, cestuje i filmový štáb, můžete se tedy těšit na exkluzivní reportáže, drama i dobrodružství. Svůj osudový boj svede před zraky kamer internetové televize Stream.cz. První ze série unikátních reportáží Mise K2 se jmenuje Bez prstů na životní expedici.

Jak tato sledovaná expedice probíhá můžete vidět také na webu www.radekjarosnak2.cz nebo na FB Radka Jaroše. 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


7 − = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>