První horolezecké muzeum v Česku otevřeli v Adršpachu

Muzeum, které se dnes otevřelo v Adršpachu, je umístěno přímo v místním zámku a přibližuje hlavně pískovcové lezení, které k tomuto místu neodmyslitelně patří. Další část výstavy je zaměřena i na horolezectví ve světě.

S přípravou výstavy spolupracovali i zástupci Českého horolezeckého svazu, kteří už v létě na svém webu vyzývali své členy, aby do chystaného muzea zapůjčili zajímavé archiválie.

Dle vyjádření starostky Adršpachu Dany Cachové pro ČTK tím chtěli horolezcům či návštěvníkům skal nabídnout další aktivitu v případě špatného počasí. „Vystaveny jsou fotografie, historické dokumenty i vybavení horolezců pro lezení na pískovcových skalách i ve velehorách. Samozřejmě plánujeme, že expozici ještě budeme postupně doplňovat,“ dodala Cachová pro ČTK.

Zámek bude otevřen každý den po celý rok. Expozice je zatím otevřena na jeden rok, poté bude její fungování vyhodnoceno a rozhodnuto o budoucnosti.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− jedna = 3

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>