Porce novinek na letní outdoorové zážitky (13.). Pořiďte si je, a pak už fofrem padejte ven!

…protože boj s živly, bloudění, hlad a mráz za nehty je zábavnější, než sezení s lahváčem u televize. 155279_883b53df

1. Foťák na ven

Loni na podzim uvedl Nikon novou generaci mirrorless (bezzrcadlových) fotoaparátů. Výhodou modelu Z 6II je hlavně rychlé sériové snímání (v plném rozlišení frekvencí až 14 sn./s), snadné použití a možnost točit videa v kinematografické kvalitě.

Snímek obrazovky 2021-05-31 v 8.28.19

Odolnost fotoaparátu proti prachu a kapající vodě podporuje fotografování v náročných podmínkách. Díky tělu z extrémně pevné a lehké hořčíkové slitiny se tento fotoaparát snadno přenáší a je dostatečně odolný, aby zvládl jakékoli nasazení. Milovníci venkovních sportů tak dostávají ideální nástroj k zachycení zážitků, doplněný širokým výběrem objektivů.

www.nikon.cz

2. Trek “naboso”

Boty Fivefingers V–Trek jsou zdánlivě jen výstřelkem, ale jakmile je jednou zkusíte, najdou si ve vaší outdoorové výbavě pevné místo. Nohy, které příroda vytvořila pro chůzi naboso, se totiž v “pětiprsťácích” posilují a jednotlivé prsty mohou pracovat zvlášť.

Snímek obrazovky 2021-05-31 v 9.12.45

Každý krok si navíc lépe užijete bez toho, abyste se museli bát zranění (podrážka Vibram odolá kamenům i střepům). Prostě ideální bota do terénu. Loni jsme to vyzkoušeli na treku v gruzínské Tušetii.

www.prstove-boty.cz

3. Ultralehká skořápka

Proč v létě tahat v batohu těžkou bundu? Helium Pertex od šumavského High Pointu váží jen 127 gramů. Ultralehká minimalistická “skořápka” se hodí jako záloha pro případ zhoršení počasí. Nezabere téměř žádné místo, ale poskytne slušnou ochranu proti živlům.

High Point Helium

Bunda ze značkového materiálu Pertex Quantum Air je vhodná pro turistiku, trailrunning, cyklistiku, backpacking a další aktivity ve stylu “light and fast”. Má povrchovou vodoodpudivou úpravu, která je ekologická a zdravotně nezávadná bez přítomnosti fluorocarbonu. Dobře padnoucí kapuci zakončenou pružnou lemovkou lze použít i pod helmu

www.highpoint.cz

4. Univerzální kalhoty

Ne každý míří do velehor. Na nenáročné výšlapy, procházky po lese a výlety poslouží pohodlné kalhoty bez záplavy technických vychytávek. Třeba Fjällräven Vardag Lite, které díky minimalistickému vzhledu nabízejí univerzální využití.

Fjallraven Vardag

Kalhoty jsou vyrobeny z odolného materiálu G-1000 Lite Eco Stretch s dvousměrným mechanickým strečem, který odolá jakémukoli počasí. Dostupné v dámském i pánském provedení.

www.fjallraven-shop.cz

5. Vařte všude

Nejlehčím vařičem s integrovanou nádobou je titanový Jetboil Stash, letošní novinka. Váží jen 200 gramů (s plynovou kartuší 300 g) a kartuše vydrží až na 10 hodin vaření. Vařič je skladný a nezabere skoro žádné místo v batohu.

Jetboil Stash

Vodu přivede k varu za necelé 2 minuty, což znamená teplé jídlo a kávu všude. Inovativní kousek se hodí na jednodenní výlet s rodinou, dlouhé extrémní túry a vše mezi tím.

www.norskamoda.cz

6. Zachránce žíznivých poutníků

Filtrační a čistící láhev na vodu LifeSaver Liberty vám v případě odříznutí od spolehlivého zdroje čisté vody zajistí přísun tekutin z přírodních zdrojů. Napít se tedy můžete z řeky, rybníku, jezera… Filtrační membrána dokáže odstranit z vody bakterie, mikroorganismy i viry. Díky filtru LifeSaver budete mít dostatek tekutin i v těch nejnáročnějších prostředích. Ať už jste na výletě v kempu, nebo čelíte přírodní či humanitární katastrofě. Ideální pro camping, cestování, turistiku nebo jakoukoli outdoorovou aktivitu, kdy potřebujete cestovat s dostatkem tekutin, přesto nalehko.

Snímek obrazovky 2021-05-31 v 8.44.10

Filtr funguje na principu tlakové nádoby s ruční pumpou. Součástí balení je také 1,5 m dlouhá hadice pro nasávání vody přímo z přírodního zdroje. Filtr je možné našroubovat přímo na většinu standardizovaných láhví se širokým hrdlem (CamelBak apod) a dokáže přefiltrovat až 2000 litrů vody rychlostí cca 1,2 l / min.

store.moris-distribution.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


7 − pět =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>