PIEPS JETFORCE – revoluce v AIRBAG technologii

JETFORCE je první lavinová airbag technologie, která používá turbo ventilátor k nafouknutí ochranného vaku. Je to průlomový systém, který nasává vzduch z neomezeného zdroje - z atmosféry.

pбpаk_vь¤ez

Možnost testovat funkčnost bez nutnosti následného nahrazování komponentů, opakovaná aktivace a cestování letadlem bez omezení jsou výsledkem dlouhodobé spolupráce renomovaných značek Black Diamond a PIEPS, předních světových výrobců lavinového vybavení.

Vysoká technologická úroveň BD stojí za mnoha vylepšeními existujících airbag systémů, od intuitivního spouštěcího mechanismu až po velmi odolnou, přitom však skladnou tkaninu, použitou pro výrobu vaku. Speciální elektroniku vyvinul a dodal PIEPS, přední světový výrobce digitálních lavinových vyhledávačů. Zahrnuje mimo jiné automatickou kontrolu funkčnosti celého systému při každém zapnutí a zobrazení aktuálního stavu pomocí LED integrovaných do rukojeti spouštěcího mechanismu.

JET-FAN: bateriemi poháněný turbo ventilátor nafoukne ochranný 200l vak v průběhu 3,5 s a následně udržuje tlak po dobu tří minut
OPAKOVANÁ AKTIVACE: odolná a skladná LiPol baterie umožňuje 4 a více aktivací na jedno nabití
AUTOMATICKÁ KONTROLA: při každém zapnutí je automaticky ověřena funkčnost systému, aktuální stav je trvale indikován pomocí LED integrovaných do rukojeti spouštěcího mechanismu
VELKÝ AIRBAG: ochranný 200l vak je vyroben z mimořádně pevné a odolné tkaniny, používané pro airbagy v automobilovém průmyslu
AUTOMATICKÉ VYFOUKNUTÍ: ochranný vak se automaticky vyfoukne po 3 minutách, čímž vytvoří vzduchovou kapsu a usnadní případnou záchranu
NÁCVIK: ochranný vak se dá jednouchým způsobem složit a vložit zpět do batohu, nácvik aktivace lze provádět i doma

Mezi další výhody patří možnost diagonálního uchycení lyží, speciální lavinová kapsa na lopatu a sondu,  síťka na připevnění přilby a další přídavná poutka. Dosává se ve velikosti 24l a 34l.

Parametry:
Objem batohu: 24l a 34l
Hmotnost: 3400g a 3500g
Barva: černo-červená, černo-žlutá
Objem vaku: 200 litrů
Počet aktivací na jedno nabití baterií: 4 a více
Omezení pro leteckou přepravu: žádná

Seznam půjčoven lavinového batohu JETFORCE:

rockpoint.cz, alpsport.cz, boatpark.cz, sambar.cz, sachasport.cz, hudy.cz, biketunel.cz, spsport.cz , vodahory.cz, ululu.sk, galfy.sk, alpistour.sk, outdoorguide.sk, pisosport.sk, itoca.sk

V brzkých dnech budou batohy také v prodeji a to přednostně u obchodů, které je mají zároveň v testcentrech.

Opět oblíbený kurz lavinové záchrany ke každému vyhledávači PIEPS.

Ke každému zakoupenému vyhledávači PIEPS v ČR nebo SR obdržíte zdarma jednodenní lavinový kurz. Na kurz se můžete zaregistrovat na www.pips.cz. Na stránkách je rovněž přehled všech termínů a míst, kde se kurzy uskuteční. Kurz je zdarma a každý termín je omezen 18 účastníky. Kurz je veden horským vůdcem UIAGM, nebo čelenem HZS ČR.

Batohy PIEPS nově ve výbavě HS ČR

Pro letošní sezónu si Horská služba České republiky vybrala do své výbavy dva modely batohů PIEPS. Myotis Light 24 je ultralehký batoh pro jednodenní tůry na lyžích či sněžnicích. Batoh je vybaven přídavnými poutky pro uchycení cepínu, přilby a dalšího vybavení. Součástí je i speciální kapsa na lavinové vybavení a jako u všech batohů Pieps je i u tohoto modelu malá 100% voděodolná kapsa na doklady a cennosti.

Druhý batoh, který si HS ČR vybrala je skialpinistický batoh Plecotus 36. Tento model je ideální pro delší výlety, skialpinismus a vysokohorskou turistiku. Mezi hlavní přednosti patří kompresní popruhy s nezámrznou sponou, 100% vodotěsná kapsa ve víku batohu pro uložení dokumentů, záda vyrobena z materiálu, na který se nelepí sníh, poutka pro rychlé uchycení cepínů a lyží, odnímatelný hrudní i bederní pás a otvor pro hydrovak.

Tyto dva vybrané modely se vyrábějí v červené, žluté a černé barvě. Nutno říci, že celá kolekce batohů Pieps je konstruována aktivními skialpinisty a horskými vůdci.

Inovativní elektronická sonda ve výbavě HS SR

Horská služba ze Slovenska si pro letošek do své výbavy zařadila sondu s elektronickým přijímačem iProbe ONE od Piepsu. Sonda umí za využití elektroniky dohledat všechny druhy lavinových vyhledávačů pracujících na frekvenci 457kHz.
Elektronická sonda iProbe ONE se vyrábí v délkách 220 a 260cm.
Sonda umožňuje velice rychlé sestavení díky unikátnímu systému zamykání a náběžek pro spojení. iProbe ONE je v kombinaci s vyhledávačem Pieps DSP v současné době nejrychlejší kombinace k nalezení zasypaného. Po dohledání zasypaného automaticky ‚vyruší‘ vysílaní dohledaného vysílače. Vzdálením se sondy od vyhledávače se signál opět aktivuje. Tato funkce je možná jen s vyhledávači Pieps.

PR článek.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


5 × jedna =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>