Nová kniha Čeští lvi pod Hindúkušem

Stálý spolupracovník Outdooru Petr Blahuš napsal knihu, která pravdivě ukazuje život a podrobnosti nasazení českých vojáků na dnes asi nejnebezpečnějším místě planety.

Co o knize říká sám Petr Blahuš?

„Tato kniha byla napsána proto, aby na rozdíl od podobných, leč vesměs oficiálně zaměřených děl, pravdivě ukázala život a podrobnosti nasazení českých vojáků na dnes asi nejnebezpečnějším místě planety. Popisuji v ní to, co jsem na vlastní oči viděl a na vlastní kůži zažil během celkem 21 bojových misí, které jsem s našimi i americkými vojáky absolvoval.

Ukazuji v ní přípravu na boj i to, jak tráví, daleko od svých blízkých, ten drobet volného času, co mají. Jak na své blízké vzpomínají a co si o svých úkolech myslí. Lehce se dotýkám i života, výcviku i naturelu jejich amerických kolegů ve zbrani.

Přibližuji v ní také setkání s místními lidmi, prostými Afghánci i afghánskými politiky, proti nimž jsou čeští zástupci lidu i přes všechny korupční aféry panensky čistí. Vysvětluji zde také základní rozdíly mezi islámem a křesťanstvím. Významnou částí knihy je i rozbor taktiky povstaleckých skupin – nikoliv jen Tálibánu nebo Al-Káidy – jejichž kořeny často sahají až do dob mudžahedínské války proti sovětským okupantům (1979-1989) a též současných metod obrany spojeneckých sil ISAF. Pokud vím, v takové šíři se všech těchto témat dohromady ještě nikdo nechopil, a proto kniha může být dobrým pomocníkem nejen pro zájemce o tento region, jeho historii a tamní kulturu, ale i pro milovníky militárií.“

Kniha vychází u vydavatelství Naše Vojsko, má 187 stran textu a černobílých fotografií + 104 stran barevných fotografií. Stojí 599 Kč.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


8 × šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>