Luxus na vodě – 7 nejluxusnějších motorových člunů a jachet

Léto se blíží a s ním se možná mnozí z vás vydají brázdit moře a oceány na lodích. Přinášíme trochu inspirace.

Život se musí žít a užívat si ho, ale není nad to se občas trochu zasnít. Pojďte to zkusit s námi a se 7 nejluxusnějšími motorovými čluny a jachtami. Jaké by to bylo, kdyby…

Rapsody Yachts R32

Motorový člun Rapsody Yachts R32 v sobě skrývá motor Volvo Penta D6 a dosahuje rychlosti až 35 uzlů. R32 se vyznačuje použitím vysoce kvalitních materiálů a mnoha jemných stylových prvků z nerezové oceli, chromu, mahagonu a teaku. Však i výrobce o ní říká: „A complete yacht built for speed and class.“

The Hacker-Craft Runabout

Jaký je pohled na nekonečnou hladinu před vámi i za vámi od kormidla tohoto člunu uvidíte na videu níže. Výrobce slibuje, že dokáže postavit tuto mahagonovou loď přesně podle vašich představ, jediným omezením je prý vaše fantazie.

Chris Craft Corsair ’32

U luxusních lodí, jachet i člunů je úplnou samozřejmostí, že si při výrobě může nový majitel vybrat barvu a materiál potahů i dřevo, kterým je loď vyzdobena. Firma Chris Craft se řídí heslem: „Polovina potěšení z toho, že vlastní loď, je svoboda, kterou vám to dává. Druhá polovina je obdiv k řemeslné práci, jakou je vyrobena!“ Uznejte sami, že k těmto designérům obdiv cítit musíte!

Hedonist by Art of Kinetik

Model Hedonist ztělesňuje samu duši firmy Art of Kinetik. Na této lodi 63 stop dlouhé jachtě vás prý nejvíc rozvášní mix vysoké úrovně pohodlí s odvážným vzhledem a jedinečným výkonem. Její pevný mahagonový trup a Rolls Royce vodní trysky zaručí klidnou jízdu i při rychlostech až do 40 uzlů.

1956 Riva Ariston Cadillac

Jeden z nejúspěšnějších Riva dřevěné člunů je určitě Ariston. Pouze 19 kusů Ariston byly vybaveny výkonnými motory Cadillac: šest v roce 1956, osm v roce 1957 a pět v roce 1958. Ten z roku 1956 je tedy nejstarší dochovaný.

1956 Riva Ariston Cadillac

Hacker-Craft Racer

Firma Hacker-Craft vyrábí nejen už výše zmíněný člun, ale i typy Sport a Racer. I ty můžou být přizpůsobeny vašim designovým představám. Rozdíl je ale ve tvaru lodě, ta typu Racer je dlouhá 22-30 stop. Na video přímo od výrobce, jak tato lodička vypadá, si prohlédněte.

Hacker-Craft Racer

Azimut Magellano 50

Jachta Magellano 50 se vyrábí ve dvou barevných provedeních a je určeno pro delší plavby. Okna podél trupu umožňují, aby světlo z okolí pronikalo dostatečně i do podpalubí.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


3 + šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>