Lední medvěd zaútočil na české turisty!

Medvěd napadl šestičlennou skupinu českých turistů, která se vydala na norské souostroví Špicberky pozorovat zatmění Slunce.

český turista

Sedmatřicetiletého Jakuba Moravce si vybral jako první oběť.

„Spali jsme ve stanu, když jsem se vzbudil a na mně stál medvěd. Šel mi přímo po hlavě. Naštěstí ho jeden z mých kolegů postřelil”, vypráví Jakub norskému The Local.

Další členka výpravy, Zuzana Háková, dodává: „Měli jsme u každého stanu pušku a v našem stanu byl i revolver. Ti, na které medvěd útočil, neměli šanci dostat se ke zbrani, a tak moje matka vzala svůj revolver a třikrát po medvědovi vystřelila.”

Vyplašený střelbou medvěd utekl od stanů. Později ho vystopovali a zastřelili přivolaní záchranáři.

Jakub má pouze lehká zranění a nachází se nyní pod kontrolou lékařů. Ostatní členové výpravy vyvázli bez zranění.

Více informací prozatím nemáme, ale sluneční zatmění na Špicberkách sleduje také náš externí redaktor Jan Šťovíček, takže již brzy snad budeme mít podrobnosti z první ruky.

Mimochodem, podobný útok rozhodně není nic vzácného, proto už před několika týdny jsme pro vás vypracovali velký manuál s názvem Jak se bránit medvědovi, který najdete v našem novém čísle Outdoor Magazínu. Na stánky dorazí v průběhu příštího týdne.

Zdroj úvodní fotky.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ devět = 18

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>