Kde je vůle, tam je cesta, říká Radek Jaroš jako nový patron organizace Lata

Organizace Lata, která skrze dobrovolnické programy pomáhá ohroženým mladým lidem, získala nového patrona. Stal se jím horolezec Radek Jaroš. „Nejsem milionář, ale můžu pomoct jinak, jde i o motivaci. Kde je vůle, tam je cesta,“ říká ke své nové roli.

Mladí lidé ve věku 13 až 26 let, kteří mají potíže ve škole, v rodině, s vrstevníky, s vlastní identitou… To jsou klienti neziskové organizace Lata. Spolu se svými dobrovolníky jim už dvacátým rokem pomáhá zvládnout těžkou životní situaci, posílit samostatnost a dostat se tak na správnou cestu.
Nově se do jejích aktivit zapojí také Radek Jaroš, horolezec, který se právě chystá ke zdolání poslední chybějící osmitisícovky. „Vážíme si toho, že se Radek Jaroš stal naším patronem, protože pro naše klienty může být vzorem jeho odhodlání, cílevědomost a síla překonávat nečekané překážky,“ uvádí ředitelka Laty Markéta Ježková.


„Zodpovědnost za sebe sama je na každém z nás, každý se musí snažit a jít za svým Everestem. Nebývá to snadné, nemusí to vyjít napoprvé, ale důležité je vytrvat a jít dál,“
vysvětluje Jaroš, čím by chtěl děti a mladé lidi inspirovat. „Věřím, že někoho motivuju a posunu v životě dál. K zodpovědnosti za sebe a za svoje konání,“ dodává.


Spolupráce Laty a Radka Jaroše navazuje na prosincovou benefiční dražbu hrníčků, do které horolezec věnoval svůj expediční šálek na kávu.
Dražily se i hrníčky dalších osobností z řad herců, zpěváků nebo sportovců, akce vynesla 4 624 korun. Vybrané prostředky podpoří provoz Laty a projekty na pomoc ohroženým dětem a mládeži.

Mimochodem, Radku Jarošovi po předloňské dramatické, ale úspěšné výpravě na Annapurnu, chybí ke zdolání všech 14 světových osmitisícovek už „jen“ druhá nejvyšší hora světa K2. K jejímu zdolání by se rád vypravil ještě letos v létě, po měsících komplikací a operací v důsledku omrzlin je aktuálně opět v intenzivním tréninku.


O neziskové organizaci Lata

Nezisková organizace Lata – Programy pro ohroženou mládež pomáhá od roku 1994 sociálně ohroženým dětem a mladým lidem ve věku 13-26 let. Hlavní projekt „Ve dvou se to lépe táhne“ je založen na vrstevnické podpoře od vyškolených dobrovolníků, od nichž se klienti učí, jak se vypořádat s obtížnými životními situacemi a kvalitně trávit volný čas. Pomoc dobrovolníků je doplněna o odbornou péči sociálních pracovníků a další doplňkové služby. V roce 2012 rozšířilo sdružení své služby o program podpůrné individuální práce s rodinou. Jeho cílem je provázení rodičů v náročných momentech výchovy dětí, nalezení prostoru pro komunikaci mezi členy rodiny a posílení zdravých vazeb mezi nimi. Za svou práci získala Lata v roce 2013 mezinárodní Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci. Více informací naleznete na www.lata.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest + = 11

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>