Eskil Ronningsbakken – balancující hazardér

Máte pocit, že jste odvážní? Pak zkuste trumfnout chlapíka z Norska jménem Eskil Rønningsbakken.

Eskil Rønningsbakken je „extreme artist“ – cestuje po světě, aby předváděl akrobatické prvky, které známe třeba z gymnastiky, na okraji propasti či kaňonu. Někdy také chodí po laně mezi dvěma horkovzdušnými balony nebo nad propastí laboruje na jednokolce. K lepšímu soustředění na své výkony využívá jógu, mediaci a dechová cvičení. Z jeho kousků se ale zastavuje dech.

Kdo je zač?

Eksil Rønningsbakken se ve svých 18 letech připojil k cirkusu, během dětství na norském venkově trávil spoustu času lezením po střechách a hraním si na stromech. Již v raném věku jej ale v televizi uchvátil indický jogín, který chodil po laně a i on se rozhodl se to naučit a věnovat se akrobacii. Tu se vydal studovat až do Moscow State Circus pod vedením Petera Jacoba.

Své umění využil i jako součást týmu filmařů vytvářejících dokument o Skandinávii, občas musel s kamerou natáčet na nebezpečných místech. Vše o něm se můžete dozvědět na webu www.globalbalancing.com nebo na jeho YouTube kanále.

Co takhle balancování na tyči nad propastí?

Nebo dáváte přednost balancování na čtyřech židlích v kilometrové výšce bez jisticího lana?

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět + = 6

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>