Downshifting – tak trochu jiný život

Taky máte někdy dost ruchu města, všech technických vymoženostech a chtěli byste vypadnout do přírody a mít klid? A vydrželi byste to déle, než na maximálně pár týdenní dovolenou?

Downshifting je životní styl, kdy se jedinci rozhodli se všech vymožeností moderní společnosti a honby za materialismem vzdát definitivně a vrátit se k původnímu způsobu života – ve větší sounáležitosti s přírodou.

Svým životem v přírodě se snaží uniknout stále se prohlubujícímu stresu ve společnosti a eliminovat možné psychické následky. Zdůrazňují, aby lidé uměli hledat rovnováhu mezi volným časem a prací, aby se více zaměřovali na dosahování svých životních cílů, seberealizaci a budování sociálních vztahů místo toho, aby se honili za úspěchem a penězi.

To všechno vyznavači downshiftingu podpoří nejen tím, že žijí v souladu s přírodou, ale také, že jejich obydlí jsou jednoduchá a vybavená jen tím skutečně nejpotřebnějším. K životu si nechají jen to, co skutečně potřebují, své peníze utrácí s rozmyslem a svůj volný čas věnují sami sobě a stýkáním se s přáteli a rodinou. Tento trend se zpopularizoval v devadesátých letech a velkou odezvu má třeba v USA, Velké Británii, na Novém Zélandu či v Austrálii.

Co říkáte, šli byste do toho?

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


devět − 5 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>