5 důvodů, proč si s rodinou užít léto pod Dachsteinem

Téhle nádherné oblasti středního Rakouska místní říkají Salzkammergutt  (Solná komora). Její součástí je i letovisko Dachstain West. Najdete tu nejen úžasné hory, ale i jezera, staré solné doly, lázně, stovky tras pro horská kola, místa pro rafting, canyoning, tenis, jízdu na koních, paragliding, vodní parky… Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.20.28


Ale hlavně tu zkuste třeba:

1. Treky v Zwieselalmu

Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.20.52

V letovisku Gosau u křišťálového jezera Gosausee nasedněte na lanovku a vyjeďte na hřeben Gosaukamm. Začíná tam horský svět, kde si každý najde svoje – od rodin s malými dětmi hledající lehčí procházky až po trénované sportovce, polykající výškové metry. Oblast zvaná Zwieselalm je protkána značenými cestami. Stačí si jen vybrat. Máte dětský kočárek, nebo pohorky a batoh?

Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.21.33

Alpské louky se střídají s borovými lesy a výhledy tu jsou překrásné, ať už jste kdokoli. Čas od času narazíte na chatu, kde na vás čekají lokální speciality a sklenka proseca. Zwieselalm, to je užívání s potomky i kondiční námaha. Opalování i shazování přebytečných kilogramů. Co si vyberete?

www.dachstein.at

2. Hotel Dachsteinkönig

Inovativní rodinný hotel? Přesnější je napsat „jeden z nejúžasnějších designových rodinných hotelů v Evropě“. A taky nejnovějších – tenhle čtyřhvězdičkový palác byl otevřen teprve loni, v prosinci 2016. 105 rodinných apartmánů a 12 chatových jednotek s vlastní saunou tu nastoluje zcela novou úroveň rekreace s dětmi. V projektu Ernsta Mayera (známého třeba z dětského hotelu Alpenrose v Lermoosu) nechybí spousta atrakcí pro malé (včetně dětského kina, skákacího hradu, minizoo nebo autodráhy) a 1000 m² wellnessového světa pro velké. To vše těsně pod rájem sjezdovek na Dachsteinu West (v zimě) a desítek zážitků v létě.

2hauptbild_hotelansicht_abend_copyright_arkan_zeytinoglu_architecs_miss3_sro_2-586x330

Ale hlavně v tomhle hotelu můžete své děti svěřit týmu dvaceti zkušených pečovatelek s pedagogickým vzděláním (13 hodin denně, sedm dní v týdnu) a sami vyrazit do hor nebo do lázní. Občas je třeba si od dětí odpočinout… Kde jinde tohle najdete? Přidejte gurmánskou kuchyni, vinný sklípek (až když děti usnou), a máte absolutní relax uprostřed hor.

outdoor-pool2_klein_www.360perspektiven.at_-586x384

Anebo chcete děti vzít s sebou? Gosau jako ráj pro malé horolezce i začátečníky na horských kolech. Zážitkem pro celou rodinu je výlet do nedalekých ledových jeskyní Dachstein nebo do solných dolů, pro větší děti třeba i na segwayích, které vám půjčí v přízemí hotelu. Přímo ve foyer hotelu stojí zmrzlinový stroj, kde si děti můžou samy čepovat zmrzlinu. Čokoládovou, jahodovou, vanilkovou… Hned vedle je šlehačka, plechovka lentilek, kávovary na všechny druhy kávy… Foyer doplňuje vyhlídka na oslíky a ovečky. Zvířátka jsou za sklem, ale můžete si k nim vyjít pár kroky za dveře.

streichelzoo3-1

Tenhle rodinný hotel je prostě zcela podřízen aktuálnímu trendu zpomalení, lenosti a užívání si. Prostě dokonalého způsobu, jak být na 100 % s rodinou, vypnout a dobít tak baterky.

www.dachsteinkoenig.at

3. Město Hallstatt

Idylické městečko na břehu jezera je tak krásné, že ho v roce 2012 čínští developeři okopírovali a postavili v jižní Číně v provincii Kuang-tung. Hallstatt má jen 923 obyvatel a je celý natěsnán ke skále u vody. To mu dává snový charakter, tvořený jen pár uličkami. Město je pod ochranou UNESCO a najdete tu staré solné doly. Ne náhodou bývalo centrem neolitické kultury, ve které jsou počátky doby železné.

Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.31.33

Ještě na konci 19. století se do Hallstattu nedalo dostat jinak než lodí nebo úzkou horskou stezkou. Teprve v roce 1890 byla do Hallstattu postavena silnice podél západního pobřeží, kvůli níž musel na některých místech proběhnout odstřel překážejících skal.

Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.32.09

Kromě několika kostelů je v Hallstattu i kostnice z 16. století. Je tu uloženo několik set lebek zesnulých, z nichž je většina zdobena malbami. Na čele je společně s datem narození a úmrtí napsáno jméno zesnulého, doplněné namalovaným věncem z dubového listí, břečťanu nebo květin.

www.hallstatt.at

4. Pravěký les Gosau (Urzeitwald Gosau)

Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.34.04

Dětský tematický park návštěvníkům na 12 000 m² plochy přiblíží zábavnou formou 600 milionů let dlouhou historii Země. Devět hlavních stanic představí nejdůležitější milníky v evoluci na příkladech z říše zvířat i rostlin.

www.urzeitwald.at

5. Cyklookruh po Durchgangalmu

Z Gosau můžete vyrazit na fantastickou šestihodinovou vyjížďku na horském kole (46 km) s převýšením tisíc metrů. Začněte z parkoviště před hostincem Agathawirt v St. Agatha (Bad Goisern) a jeďte kousek po B145 směrem na Pötschnpass. Při první možnosti odbočte doprava a jeďte směrem na obec Au. U prvního vjezdu zahněte doleva směrem na Sarstein a pak na první křižovatce rovně. Na druhé křižovatce doleva zvolte směr Untersee. Odsud jeďte podle značení cyklostezky R, která vás dovede až k Hallstättersee a kolem jezera až do Obertraunu.

snimek_obrazovky_2017-08-14_v_22.58.08-586x295

Z Obertraunu se vydejte po cestě do Hallstattu – u benzinové stanice zahněte doleva. Pak pojedete podle značení Grubenalm. Tady vás čeká dlouhé stoupání. Po krátkém sjezdu se dostanete na Roßalm. Dalším protistoupáním jeďte směrem na Grubenalm a odtud se prudkým sjezdem dostanete na Ebenalm.

Snímek obrazovky 2019-06-18 v 18.19.46

Užijte si pohled na přední Gosausee a Gosaugletscher! Podél potoka Gosaubach pojedete směrem na Gosau a kousek z kopce po B166 směr Gosauzwang. Z Gosauzwang pokračujte kolem Hallstättersee na Steeg (Bad Goisern), zahnete do obce Au a doleva směr St. Agatha Wirt – a jste zase zpátky ve výchozím místě.

www.salzkammergut.at

 

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


4 − = jedna

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>