Outdoorový oraz – Karibik pod Alpami

Promokli a promrzli jste v horách? Prohřejte a zregenerujte tělo v lázních, kde zůstanete stát s otevřenými ústy. th_thermeninnenbecken_dame_credit_OÖTourismus-RobertMaybach-SPAResortThermeGeinberg_(2)-


Přivedla nás tam šťastná náhoda. Z propršelého treku v okolí rakouského Schladmingu nás předčasně vyhnalo psí počasí. Zmrzlí a promoklí jsme kousek za Salzburgem dostali chuť se pořádně vykoupat. Prožít tak dva tři dny v horké vodě…

20210916_th_karibik_lagune_abend_copyright_spa_resort_therme_geinberg_nicky webb (1)

Lázně Geinberg byly víceméně náhodnou volbou. Hornorakouská vesnička tvořící hranici s Německem se na webu pyšní rozsáhlým welnessovým světem. Nikdy jsme o něm neslyšeli. Za Salzburgem stačilo uhnout pár kilometrů z trasy a hádat, co pod zalesněným vrchem jen pár kilometrů od řeky Inn objevíme.

Bělostná pláž

Horká minerálka dala před pát lety v Geinbergu vzniknout termálnímu středisku, rozdělenému na dvě části. Veřejné lázně tvoří pět bazénů s různě teplou minerální vodou, spojených průplavy, strouhami a náhony, kudy se dá různě proplavávat. Celkem 3000 čtverečních metrů hladiny. Včetně Karibské laguny se slanou vodou, bělostným pískem a palmami. Že je to v Rakousku přehnané? Jsou chvíle, kdy člověk rád vypne kritické myšlení a přestane esteticky posuzovat. Přesunout se na druhý konec planety aspoň v duchu je prostě fajn.

202109_tbg_sauna_außenbereich_credit_nicky_webb (59)

Ve veřejné části jsme objevili i hamám, tradiční „islámskou“ lázeň, který známe z cest po Turecku. V centrální místnosti se nejdřív prohřejete poležením na příjemně vlahé mramorové desce a pak si vyberete některou z hvězdicovitě umístěných postranních komor. Jsou v nich bazénky s různě teplou vodou, obyčejná, solná i bylinková pára… Prostě záplava možností, jak si zpestřit pobyt ve vodě. Aby byl zážitek kompletní, připočtěte k hamámu ještě finské sauny a parní lázně. Celkem jsme tak vyzkoušeli 11 saunových zážitků. A taky masáž na uvolnění svalů rozbolavělých z hor.

Zvolili jsme pantai luar, malajskou masáž horkým olejem. Vybrat jsme si mohli i další asijské procedury, třeba čínskou masáž tui–na nebo indickou ájurvédickou masáž. A nebo evropskou klasiku – rašelinný zábal, masáž horkými kameny…

202001_ow_freundinnentage_hamam_7

V podobných situacích si často připadám jako myš, která se protáhla skulinou do lahůdkářství. Tolik lákadel, a tak omezený prostor k jejich ochutnání, respektive vyzkoušení! Člověk se musí v duchu mírnit, abych se necítil příliš rozmařile. Dobře, tedy horký olej na zádech. Nic podobného jsem nikdy nezažil, a po několika desítkách minut práce masérových rukou si připadal jako rozbředlá medůza. Všechny namožené svaly v těle slastně povolily a únava z treku se rozplynula kamsi do nenávratna.

Soukromý ráj

Co ale dělá Geinberg opravdu výjimečným jsou zdejší soukromé lázeňské domy. Jednadvacet rezidencí je rozhozeno kolem přírodního jezera hned vedle veřejně přístupné části lázní. Zbytek areálu vám samozřejmě zůstává otevřen, ale jako bonus budete mít absolutní soukromí a klid. Rozlehlé privátní bydlení doplňuje plážička oddělená zástěnou, venkovní vířivka, sauna… Když se v ní slastně přehřejete, z dřevěného mola skočíte přímo do ledového jezera.

IMG_2587

Pokud nechcete, nemusíte tenhle soukromý wellnessový ráj opustit. Jen pár kroků odtud je restaurace Aquarium s rozlehlým menu mezinárodní kuchyně, které určitě stojí za ochutnání. Proč se ale výjimečně neponořit až na dno lenosti? Přečtete si nabídku, zvednete telefon a komorník vám za chvíli večeři přinese na pokoj.

Snad to nepůsobí příliš snobsky, ale luxusní samota ve dvou je občas prima. Po jídle si v krbu zapálíte oheň a vlezete do bublající lázně, zalité odlesky plamenů. Na okraj vířivky si připravíte pivo nebo víno. Prostě kumulace příjemných zážitků, esence pohody.

200901_schoene-momente_credit_SPAResortThermeGeinberg_Chris-Perkles_49

V takových chvílích je člověku úplně jedno, jaké je počasí. Slota, která vám včera horách zkazila výlet, nad vámi ztratila zlou moc. Jste sice venku, ale tělo se rozvaluje v horké vodě. Déšť najednou působí úplně jinak. Padá vám sice na hlavu, ale jen proto, aby vám připomínal, jak je vám dobře. „Štěstí je jen stav mysli,“ říkáte si v duchu v Geinbergu.

Více: www.therme-geinberg.at

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


2 × tři =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>