Darujte k Vánocům adrenalin

Už vás omrzeli klasické vánoční dárky? Rádi byste letos darovali něco netradičního, například adrenalinový dárek? Tak právě pro vás bude možná tenhle článek příjemnou inspirací. Dáme vám několik tipů na zážitky, které se stejně jako tyto Vánoce obdarovaným „vryjí“ do paměti na hodně dlouho. Úkol zní jasně, věnujte k Vánocům adrenalinový zážitek!

Droga jménem adrenalin

Adrenalinový zážitek  je už ze své ryzí podstaty stvořen k tomu být nezapomenutelný. Intenzita zážitku je neuvěřitelná, pokud při ní člověk pokouší své hranice, za které by obyčejně sám nešel. Adrenalin a endorfin jsou přirozenými drogami, které si tělo vytváří při nebezpečí a tyto aktivity, nazývané extrémní sporty uměle navozují stavy, při kterých dochází k největšímu opojení z nich. To by si člověk jinak užil jen několikrát za život, jestli vůbec.

3..2..1..jump!

Prvním tipem na adrenalinový dárek je léty prověřená klasika – bungee jumping. Darovat můžete klasický seskok bungee ze Zvíkovského mostu nebo dvojitý zážitek „Bungee jumping a houpačka“, který v sobě skrývá ještě druhý skok, kdy se jako kyvadlo budete houpat dole pod mostem. Oba dva mají něco do sebe, houpačka nabízí delší volný pád a dvakrát větší přetížení oproti bungee jumpingu, naopak ten těží z přímého pádu.

Skateboard? Snowboard? Flyboard!

Další inspirací na vánoční dárek může být horká novinka – tzv. Flyboarding . Ovládat flyboard, speciální postroj s vodními tryskami, se člověk naučí za chvíli a poté již postupuje intuitivně. Díky Flyboardu budete moci létat několik metrů nad úrovní hladiny Vltavy, ale také několik metrů pod její hladinu. Trysky, které se používají k ovládání, vypadají jako rekvizita ze sci-fi filmu a slibují nezapomenutelný zážitek. Kdo takový dárek dostane, si užije chvíle jako superhrdina.

Máte padáka!

Adrenalinové fanoušky potěší i další zážitek, který se stále těší velké popularitě. Tandemový seskok. Seskok padákem s profesionálem, ke kterému jste připoutáni, v sobě spojuje dva opojné pocity. Pocit naprostého vzrušení ze skoku v 4km výšce a pocit bezpečí, které dodává přítomnost profesionála. Který pocit převažuje? Vyzkoušejte to na vlastní kůži.

Text a foto: PR

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × 3 =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>