Hanibal otestoval sedák Singing Rock Garnet

Jeden z řady testů horolezeckého vybavení od Hanibal týmu. Tentokrát se zblízka podívali na nový úvazek Singing Rock Garnet, který testovali půl roku - jak při zimním lezení v horách, tak při letních radovánkách na českém písku.

2719_b5785391f3d41ea311afceca039063bd

Úvazek Singing Rock Garnet paří do řady nových sedáků od českého Singing Rocku a pro svou klasickou třípřezkovou konstrukci půjde o nejuniverzálnější typ. To se hned potvrdilo, protože absolvoval jak sportovní lezení na stěně, tak zimní Tatry.

 

Co říká výrobce?

„Univerzální úvazek s nastavitelnými nohavičkami. Perfektní volba pro lezce, kteří chtějí jeden úvazek pro všechny lezecké a horské aktivity.“

  • 3 patentované Rock&Lock spony – nově vyrobeny z nerezové oceli pro lepší odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Rock&Lock spony na nohavičkách umožňují obléct úvazek i s lyžemi nebo mačkami na nohou
  • polstrování pasu a nohaviček je kryto prodyšnou PES látkou s vysokou oděruvzdorností
  • perforovaná pěna EVA s průměrem otvorů 5 mm uvnitř polstrování zaručuje prodyšnost úvazku
  • vnitřní síťovaný materiál výborně vstřebává pot a zároveň rychle schne ve vlhkých podmínkách
  • 2 otvory pro přídavné karabiny PORTER
  • zadní tahací oko s nosností 30 kg
  • 4 nová poutka s textilním opletem jsou tvarována tak, aby poskytla dostatek prostoru a usnadnila manipulaci s lezeckým materiálem

 

Co říká Hanibal Team?

Univerzálnost, zdá se, bude největší devíza tohoto sedáku. Při relativně nízké váze (390 gramů) se v něm dá prosedět spoustu času na štandu, aniž by člověk trpěl. Za to může 5mm EVA pěna, kterou jsou naplněny pás a nohavičky. Celkově působí sedák velmi vyváženě a důvěryhodně, zvlášť když víte, že ho vyrobily české ručičky.

 

Sedák se používal při zimním lezení v Tatrách a kromě pohodlí ve visu maximálně oceníte chytré patentované Rock&Lock spony. Ty se totiž dají snadno rozepnout a výrazně ulehčují navlékání sedáku. Nemusíte tak absolvovat standardní souboj mačky vs. nohavičky a stejně tak to ocení skialpinisté, kteří nebudou muset bojovat s rovnováhou.

4 materiálová poutka jsou dostatečně prostorná a výborně drží tvar, tuhost se opravdu blíží plastovým poutkům, která jsou oblíbenější. Velkoryse působí široké navazovací oko a hodně prostoru kolem, kam se vlezou dva prameny lana jako nic, což je velký rozdíl oproti mému sportovnímu úvazku.

Kompletní recenze na videu:

Patříte-li mezi skupinu lezců, kteří chtějí jeden sedák na všechno, tak nezbývá než Garnet doporučit. Pokud se profilujete do konkrétní disciplíny, možná se vyplatí vybrat lehký sportovní Onyx nebo pohodlný bigwallový Dome.

 

Za Hanibal Team

Honza.

  

Zdroj:

Hanibal.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


3 − = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>