Ve spojení s přírodou. Šestka má návštěvníky ze zvířecí říše

V obchodním centru Šestka to žije. Nejenže se zaplnilo novými obchody, spokojenými zákazníky a zábavnými akcemi, ale mezi jeho pravidelné návštěvníky patří také zástupci jiných živočišných druhů. Kromě každoročně se vracejících jiřiček si můžete v centru prohlédnout i hmyzí hotel. Šestka se snaží podporovat ekologický přístup k životu také jinak – nově instalovala nabíječku na elektrokola. HMYZÍ HOTEL


Obchodní centrum Šestka, které se nachází v blízkosti pražského Letiště Václava Havla, se dlouhodobě snaží propojovat s přírodou. Nahrává k tomu i jeho poloha na okraji hlavního města. V těsné blízkosti centra se proto nachází například dřevěný hmyzí hotel.

Mezi jeho pravidelné hosty patří samotářské včely, kterých na území Česka žije více než 600 druhů a které patří mezi významné opylovače. Úkryt zde našli také jiní opylovači, jako jsou motýli a pestřenky, ale i jiné hmyzí druhy – zlatoočka, berušky nebo škvoři.

„Zejména na jaře a v létě je v hotelu hodně živo. Návštěvu našeho centra si tak můžete i s dětmi zpestřit zajímavým zážitkem. Vedle hotelu je informační tabule, ze které se dozvíte o jeho hostech celou řadu nečekaných informací,“ doporučuje Lenka Šátková, marketingová manažerka obchodního centra Šestka.

Od jara má ale Šestka také další návštěvníky. Možná už jste je viděli – přímo v garážích se opět uhnízdily jiřičky. „Máme z jejich návratu radost. Říká se, že se vracejí k dobrým lidem, tak jsme rádi, že mohou našim návštěvníkům zpestřit pobyt v centru,“ dodává s úsměvem Šátková.

OC Šestka

Nově v centru dobijete elektrokolo
Obchodní centrum Šestka se dlouhodobě snaží podporovat nejen ekologický přístup ke svému okolí, ale také zdravý životní styl. Obě tyto snahy se nyní propojily v podobě dobíječky na elektrokola, která byla nově zpřístupněna u hlavního vstupu do obchodního centra. K dobíjení se využívá solární panel, proto je dobíjení zdarma. Jediné, co potřebujete, je vlastní dobíjecí kabel.

„Chceme tak podpořit návštěvníky, kteří pro pohyb po Praze a v jejím okolí používají elektrokola – dělají to nejen pro sebe, ale také pro nás ostatní, protože tím pomáhají zlepšit životní prostředí,“ dodává Lenka Šátková. OC Šestka v rámci sportovních aktivit dlouhodobě podporuje například florbalový klub Tatran Střešovice a prostřednictvím fitness centra Gymstory i závod horských kol Pražská padesátka.

Kromě elektrokol je v obchodním centru Šestka možné dobíjet také elektroauta – nabíjecí stanice se nacházejí na střešním parkovišti. Během návštěvy centra tak máte možnost připravit svůj vůz k další jízdě.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


sedm + = 16

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>