Pozvánka na běžkařský závod: Red Bull Horská smyčka

Zveme vás na první ročník hromadného závodu na běžkách Red Bull Horská Smyčka, který se rozběhne 13. února v Abertamech v Krušných horách. horska smycka

Prožijete zcela nový formát závodu založeného na čtyřech různě dlouhých okruzích, které musí závodníci zdolat na jeden zátah. Jede se od nejdelšího dvacetikilometrového okruhu až po nejkratší, čítající pět kilometrů.

Poslední kolo bude extrém

S každým okruhem ale ubývá sil a přibývá napětí. Pomyslným rozhodčím je totiž vytrvalost a taktika, protože po každém okruhu vypadávají ze závodu ti běžci, kteří dobíhají na posledních místech. Do úplného cíle tak doběhne jen malá skupina a nejrychlejší z nich si odnese titul Krále Horské Smyčky.

Užít si zábavu můžou i vaši přátelé nebo děti. Abertamy jsou horské městečko ležící 25 kilometrů severně od Karlových Varů v nadmořské výšce okolo 1000 metrů. Přímo v obci je lyžařský vlek a v okolí ideální terény pro běžkaře s možností napojení na Krušnohorskou magistrálu.

Na start se postaví například bývalí reprezentanti v běžeckém lyžování Milan Šperl, Zuzana Kocumová nebo Jiří Magál.

Divácky atraktivní

Bronzový medailista z mistrovství světa Milan Šperl přiznává, že s podobným typem závodu zatím nemá zkušenosti. “Je to výborný nápad a opět něco nového a atraktivního pro diváky. Pro závodníky jde nicméně o ďábelskou myšlenku. S ubývajícími silami bude totiž přibývat náročnost trati. To povede ještě k rychlejšímu úbytku sil. Poslední kolečko navíc očekávám skutečně extrémní, takže si závodníci sáhnou na dno svých sil,” říká Milan Šperl.

Smyčku okolo krku si ale utáhnou i sportovci s poněkud jiným zaměřením. Mezi nimi například i elitní triatlonista Jan Kubíček a další známá sportovní jména, o kterých budeme ještě informovat.

RED BULL HORSKÁ SMYČKA je rozdělena do dvou dnů, vyplatí se vyhradit si celý víkend. V pátek si můžou účastníci dobrovolně zatrénovat, potom se občerstvit na lehké pasta party. Závod startuje v sobotu v 11 hodin, v 14:30 budou vyhlášeni vítězové. Party ve stanu začíná v 19 hodin.

Více informací na www.redbull.cz/horskasmycka

Text a foto: Redakce a Red Bull

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × = 24

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>