Lyžařská zima u jezera Millstätter See

Uvítejte den vysoko v horách, kde se krystalky sněhu třpytí ve slunci, objevte sjezdovky v oblasti „lyžařského kolotoče“ a večer si odpočiňte v koupelích. U jezera Millstätter See v Korutanech Vám zima předvede působivou paletu svých odstínů. lyze nev dama mensi2

V lyžařském kolotoči

Kolem jezera Millstätter See se otáčí lyžařský kolotoč, který zimním sportovcům jedním jediným skipasem otevře cestu k 31 lyžařským letoviskům s více než 850 kilometry sjezdovek. Nachází se ve středu Korutan a návštěvníci se dostanou od břehu jezera Millstätter See asi za třicet minut jízdy autem na nejkrásnější lyžařské svahy v Korutanech – vedle Sportberg Goldeck také do Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, Turracher Höhe a Nassfeld nebo Mölltaler Gletscher.

Děti lyžují zdarma

Na Sportberg Goldeck, kde 19. prosince začala sezóna slavnostním Ski Opening, lyžují rodiny obzvlášť levně. Děti do 14 let, které přenocují se svými rodinami v ubytovacích zařízeních okolo Millstätter See, lyžují od poloviny ledna až do konce sezóny na Sportberg Goldeck zdarma. Podmínkou je, že si rodiče zakoupí skipasy. V zemi dětí se pak s pomocí chápavých lyžařských instruktorů proletí na kouzelném koberci nahoru. Po posledním sjezdu s maminkou a tatínkem malé lyžaře doveze kyvadlový autobus zpět k jezeru. Tam už čekají procházky s pochodněmi, prudké jízdy na sáňkách, koulování na břehu jezera a další vzrušující zážitky. S kartou Millstätter See Inclusive Card máte návštěvu muzea železnice též zdarma.

Také s novým zimním lyžařským hitem 4=3 a 5=4 můžete tuto zimu objevit mnoho nového. Od 3. do 28. ledna je zimní dovolená u jezera Millstätter See zvlášť výhodná. Kdo totiž přenocuje v jednom ze zúčastněných podniků lyžařského kolotoče, ten dostane jako dárek jeden den lyžování na Sportberg Goldeck a jeden nocleh.

Na vrchol hory při východu slunce

Ranní ptáčata budou mít od března 2016 možnost kroutit první zatáčky při Early Morning Skiing na čerstvě připravené sjezdovce Bärnbisspiste na Sportberg Goldeck. Odstartují proto již v sedm hodin ráno směrem na vrchol hory a dorazí právě včas, když se začínají krystalky sněhu třpytit ve svitu prvních slunečních paprsků. Poté je k vydatné snídani zve Alpengasthof Krendlmar.

Od sněhu do vody

Návštěvníci rádi nechají odeznít den strávený na sněhu v teplé vodě 1. korutanských lázní. K příjemnému uvolnění tu zvou čtyři sauny, tepidárium a solná parní lázeň. Po saunování je tu pro zábavu při koupání s výhledem do dálky připravený nekonečný venkovní bazén. Celá řada možností použití spojuje přírodní relaxační působení jezera s bohatým wellness programem s regionální souvislostí, jako například masáže granátovými kameny nebo deluxe masáž s borovicí limba. Při návštěvě restaurace „L’Onda – Die Welle“ se hosté ponoří do kulinářského bohatství alpské a jadranské kuchyně, která spojuje požitkářské aspekty tří regionů, Korutan, Furlánska a Slovinska.

Vonící jedle a kořeněné svařené víno

Kdo od 25. listopadu do 31. prosince navštíví Millstätter See, ten se po zábavě na sjezdovce může posadit na jedno z působivých míst v lóži na jezeře a kolem něj. Idylické vánoční trhy v městečcích Radenthein a Spittal an der Drau zvou k návštěvě a nabízejí mystické zážitky při hudebně inscenovaných prohlídkách křížové chodby a kostela v klášteře Millstatt. Také na „plovoucí“ vánoční terase baru Kap 4613 v Millstattu se na společnost těší nespočet vánočních stromků. K nabízeným lahůdkám patří svařený mošt, vánoční klobása Weihnachstkrainer, teplé kaštany a chléb s vepřovou pečínkou. Romantickou atmosféru vytváří teplá ohniště, která obklopuje vůně jedlového jehličí a kořeněného svařeného vína.

Události ve Sportberg Goldeck:

 • 19.12.2015 Ski Opening
 • 23.01.2016 Camp or Cramp
 • 26.-28.02.2016 Big Mountain Goldeck-Freerideworld Qualifier
 • 04.03.2016 Weekend Charity Race
 • 05.03.2016 Ö3 Pistenbully

Balíček k rezervaci: lyžařský kolotoč, platí od 18.12. do 10.04.

 • 5 dní/4 noci (příjezd v neděli) nebo 4 dny/3 noci (příjezd ve čtvrtek)
 • 3 dny top skipas Korutany – Východní Tyrolsko
 • včetně polopenze ve čtyřhvězdičkovém a tříhvězdičkovém hotelu nebo snídaně v penzionu
 • denně volný vstup do krytého bazénu „Drautalperle“ ve Spittal an der Drau
 • děti 0-5 let zdarma v pokoji rodičů
 • Penzion se snídaní od € 245,00
 • Hotel 3* s polopenzí od € 295,00
 • Hotel 4* s polopenzí od € 325,00
 • Hotel 4* superior s polopenzí od € 419,00
 • Apartmán bez stravy pro 2 osoby od € 538  

Text a foto: Redakce a Fischer

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


7 − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>