Lano nechte ve skříni: Bouldering v Praze

Bouldering je nekonečně variabilní pohybová aktivita. S každým dalším boulderem si vyzkoušíte nové pohyby, posílíte svaly a natrénujete koordinaci. V Praze za ním můžete vyrazit na řadu míst, třeba do Boulder Baru v Holešovicích. Lano nebudete potřebovat, zalezete si vrchovatě i bez něj. BB

Bouldering se od lezení s lanem liší následovně – cesty (říká se jim bouldery) jsou kratší, zato v nich musíte dělat o něco těžší kroky. Náročnost je v boulderingu koncentrovaná do menší plochy a prověří vaši maximální sílu. Boulderová stěna nedosahuje takových výšek jako klasická lezecká stěna. Maximální výška stěny v Boulder Baru je 4,3 metrů (dětská část je menší) a na celé ploše je zajištěna dopadištěm z matrací. Cesty jsou značené v závislosti na obtížnosti a ta se v Boulder Baru rozpadá do šesti stupňů. Díky tomu si zde najde zábavu účastník reperezentačních závodů zrovna jako naprostý začátečník.

BB2

Lezení je sportem zábavným a také zdraví prospěšným – naučíte se správnému držení těla, zlepšíte pohybovou koordinaci, rovnováhu a obratnost a posílíte všechny svalové partie.

Boulder Bar se nachází pouze několik metrů od tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice a neustále se vyvíjí a rozrůstá. Nabízí lezení jak pro děti, tak pro dospělé, a to jak zcela individuálně, tak skupinově. Stěna nabízí spolupráci s fyzioterapeutem, testování lezců, vedené tréninky pro všechny věkové kategorie, závody, dětské kroužky nebo třeba dětské narozeninové oslavy. Děti zde milují speciální dětský koutek a hrad se třemi podlažími a skluzavkou osazený lezeckými chyty.

Všechny informace naleznete na oficiálních stránkách www.boulder.cz.

Text: Redakce a Boulder Bar

Foto: Boulder Bar

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 7 = dvacet osm

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>