Jak se vyhnout operaci při problémech se zády?

Bolesti zad a jiné problémy trápí velkou většinu světové populace. Žijeme nezdravě, máme příliš sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. To vše završíme tím, že vůbec neprotahujeme své svalové partie. Problémové držení těla při nošení školních aktovek či jednostranná zátěž poté škodu dovrší.

11286471_10202993249990925_1100192698_o

Kombinace všech těchto faktorů následně vede k velmi bolestivým výhřezům meziobratlových plotének (disků) nebo skolióze (deformaci páteře). Dochází tak k drastickému omezení kvality našeho života.

Příčinu problému nevyřešíte léky ani operací

Při bolesti zad často hledáte co nejrychlejší úlevu. Tu vám mohou přinést analgetika a opichy páteře. Problém je, že vás tyto metody nevyléčí. Chemické složení léků často způsobuje alergické reakce či žaludeční nevolnosti. Ty potom řešíte polykáním dalších chemických preparátů.

Výhřezy plotének i skolióza se často řeší operativně. Operace sice pomůže z krátkodobého hlediska, ale sama o sobě nedokáže odstranit důvod vzniku výhřezu. Následně proto často dochází k recidivě, kdy vyhřeznou ploténky v okolí operovaného místa. Na skoliózu lékaři zase předepisují korzet. Jeho nošení je nepříjemné a navíc často vede k oslabování svalů tělesného jádra. Ty pak nejsou schopny udržet pokřivenou páteř a dochází k dalším deformacím a bolestem.

Řešení máte na dosah

Víte, že tyto problémy již více než 30 let řeší speciální cvičební metoda? Vyvinul ji MUDr. Richard Smíšek a je stále více populární mezi špičkovými i amatérskými sportovci i širokou veřejností. U našich západních sousedů ji dokonce hradí zdravotní pojišťovny, které jsou při proplácení čehokoli velmi opatrné. Že tuto zázračnou metodu ještě neznáte? Nejčastěji se nazývá SM systém, ale mohli jste se setkat i s pojmem spirální stabilizace neboli SPS. U nás v ČR si tento systém společně s množstvím podpůrných materiálů, CD a DVD zakoupíte u společnosti Eureko.

Co je vlastně SM systém

Čekáte nějaké náročné cviky a drahé přístroje? Nebojte se, celý systém je velmi prostý a geniálně jednoduchý. Stačí se vrátit do vašeho dětství a naučit se zase správně chodit a používat svaly tak, jak jste to dělali, když jste se poprvé postavili na nohy a udělali prvních pár vrávoravých krůčků směrem k mamince. Sám autor o své metodě říká: „Nesnažíme se vytvářet žádný nový pohyb. S naší metodou jenom opravujeme svalové zkrácení, periferní svalstvo či sílu svalů tam, kde jsme o tuto rovnováhu přišli dlouhodobým pohybem ve školních lavicích, v práci nebo při jízdě autem.“

Při cvičení s SM systémem přirozeně pohybujete rukama, nohama a trupem proti řízenému odporu. Stabilizujete tak své svaly, páteř a břicho. Používáním SM systému alespoň 10 minut denně si vytvoříte přirozený korzet z vlastních svalů, který bude kompenzovat a aktivně léčit degenerativní choroby páteře nebo zabrání tomu, aby vůbec vznikaly. S SM systémem si rovněž nacvičíte správnou chůzi. To potřebujete pro správné držení těla. Metoda spirální stabilizace používá patentované pružné lano se speciálním designem. To je dokonale vyladěno přesně pro provádění těchto cviků. Vše je následně doplněno masážemi na uvolnění nesprávně ztuhlých svalů.

pružnými lany pro SM systém může cvičit každý bez rozdílu věku a pohlaví. Cviky jsou velmi jednoduché a pochopí je i děti. Pro cvičení najdete mnoho podkladů, neboť Autor vydal značné množství publikací, a to i na CD a DVD.

Důkazem je vaše zdraví

Během třiceti let používání této jedinečné metody vyléčil MUDr. Smíšek tisíce pacientů. Možná některé znáte i ze svého okolí. Jeho služby vyhledávají mnozí úspěšní sportovci, a to jak tuzemští, tak zahraniční. SM systém dokázal vyhovět i jejich náročným požadavkům a vrátit je po úrazech zad zpět na svahy, atletické ovály nebo hřiště. Z dalších případů můžeme zmínit například 60letého muže, který byl po roce cvičení schopen běhat několikakilometrové tratě. Než začal používat SM systém, trápila jej po pár stovkách metrů agonizující bolest zad. Metodu si pochvalují i mnozí senioři, kteří kvůli problémům se zády nebo operacím kyčle málem přestali chodit, a nyní se bezstarostně prochází a užívají si zasloužený odpočinek.

Dalším obrovským přínosem SM systému je totiž jeho použití jako rehabilitační pomůcka. Cvičením značně urychlíte rekonvalescenci po chirurgických zákrocích v oblastech kyčle, kolen nebo páteře. Zbavíte se i migrén a ostatních problémů způsobených vadným držením těla a špatnou životosprávou a následnou svalovou tenzí.

Proč však čekat na to, až tyto problémy nastanou, když jim můžete aktivně předcházet? Cvičte každý den 10 minut s SM systémem a problémy se zády se vám vyhnou velkým obloukem. A to už za to stojí, nemyslíte?

PR článek

Počet komentářů: 2

 1. Růžena Marešová napsal:

  Bojím se více zatížit svaly v okolí šíjových a ramenních svalů, jsem po úraze a operativním odstranění rozdrceného disku C6/C7 a provedené déze v tomto segmentu. Zhoršily se mi problémy v úrovni celé bederní páteře až ke kostrči.
  Operací se zabránilo ochrnutí ruky , ale poškození nervového kořene tam je. Nemám výdrž a neunesu větší břemena. Pracuji jako sálová sestra.
  Myslíte,že by toto cvičení pomohlo a byla by možnost odborné pomoci s tímto cvičením? Na operaci jsem byla letos v lednu.
  Hodně jsem omezila pohybovou aktivitu po úraze a chtěla bych se k rekreačnímu sportu zase vrátit, chybí mi to.
  Děkuji, s pozdravem R. Marešová

 2. Kuba napsal:

  Dobrý den, od kancelářské práce mám jako sportovec i tak problémy se zády. Ta doporučení mi přijdou celkem zajímavé. Děkuji za tipy.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


+ pět = 11

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>