SOUTĚŽ: Zažijte magii v Tyrolsku

Ledovce nabízejí všeho víc: sněhu, sluníčka, rozhledů i radosti z lyžování. Tyrolsko jich má 638. Vyhrajte pobyt v Tyrolsku. tyrolsko

Na ledovcích Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux je pět lyžařských středisek a asi 300 kilometrů sjezdovek. Znamená to nespočet variant svahů, výškových tras pro běžky a snowparků. Ve výšce nad 3 000 metrů ale najdete i gurmánské restaurace a vyhlídkové kavárny. Užijete si i senzační sezonní openingy, sportovní závody a různé párty. K tomu se přidává ohromující vysokohorská příroda včetně nadpozemsky krásných ledovcových jeskyní.

Pět tyrolských ledovců nabízí velmi pestré zážitky. Tady je deset tipů:

1. Café 3 440

Pitztalský ledovec

Na uvaření dobré kávy je ve velké nadmořské výšce třeba vysoký tlak vody a více kávových zrn, ale v kavárně Café 3 440 si můžete vychutnat Dolce Vita v Alpách, včetně zákusku na visuté vyhlídkové terase.

2. Ledová jeskyně


Stubaiský ledovec

Nahlédněte do nitra ledovce u horské stanice Eisgrat. Ve 130 metrů dlouhé ledové jeskyni objevíte fascinující ledové útvary a dozvíte se zajímavosti o ledovci a jeho vzniku.

3. Check your line

Kaunertalský ledovec

Tajný tip pro milovníky freeride lyžování! Rozsáhlé svahy, nekonečné množství sněhu a nevyježděné trasy čekají na závisláky na prašanu. Na Kaunertalském ledovci zkuste freeridový koncept „Check your line“, který prohlubuje zážitky.

4. Letní lyžování


Hintertuxský ledovec

Pro lyžaře je zimní sezona vždy příliš krátká. Na ledovci Hintertux si ji ale můžete prodloužit na 365 dní – lyžuje se tu i v teplém období roku. Najdete tu unikátní kombinaci letního sluníčka a sněhu a na lyžích se skoro dostanete od zmrzlé vody na sjezdovce až ke zmrzlině v údolí.

5. Restaurace „Ice Q“

Söldenský ledovec

V nadmořské výšce 3 048 m s vyhlídkou na nádherné ledovcové oblasti chutná alpská kuchyně ještě lépe. Restaurace na vrcholku Gaislachkogel je architektonickým skvostem. Tohle místo si zvolil i režisér Sam Mendes pro natáčení nové bondovky „Spectre“ s hercem Danielem Craigem v hlavní roli.

6. Výšková běžkařská trať


Pitztalský ledovec

Když už se v údolí procházejí turisté po jarních loukách, běžkařská trať na Pitztalském ledovci je ještě v perfektním stavu. V nadmořské výšce 2 740 m si můžete dát okruh dlouhý 3 až 7 km na upravené trati vhodné pro klasiku i bruslení (+ 5 kilometrů výšková trasa Rifflsee).

7. Ledový palác

Hintertuxský ledovec

Můžete se tu brouzdat nitrem ledovce v obrovské trhlině Natur Eis Palast. Dostanete se k ní od vyhlídkové plošiny u vrcholku Gefrorene Wand (3 250 m) s panoramatickým výhledem do údolí Zillertal. S průvodcem, helmou a lezeckou výbavou vejdete do „ledové kaple“ pokryté jiskřícími ledovými krystaly. Její dno tvoří ledovcové jezero.

8. Top of Tyrol a gurmánská restaurace Schaufelspitz


Stubaiský ledovec

Skvělým zážitkem je výstup na vyhlídku Top of Tyrol na vrcholu ledovce, kde vás ohromí panoramatický výhled z výšky 3 210 m. Nenechte si ujít ani gurmánský zážitek v restauraci Schaufelspitz (nejvýše položená restaurace v Alpách oceněná prestižním francouzským gastroprůvodcem Gault Millau). Ochutnejte třeba pečínku z horského býka s pastinákovo-vanilkovým pyré či jablkový závin se skořicovou pěnou.

9. Vyhlídková plošina Drei-Länder-Blick

Kaunertalský ledovec

Z plošiny na ledovci Kaunertal spatříte tři země: Rakousko, Itálii a Švýcarsko. Zaveze vás tam osmisedačková lanovka Karlesjoch. Návštěvníci mohou překročit státní hranici namalovanou na podlaze, a stát tak jednou nohou v Rakousku a druhou v Itálii.

10. DJ-párty a Adrenalin Cup

Söldenský ledovec

Jak dlouho trvá, než na ledovci roztaje ledová kostka? Na žhavé párty Electric Mountain Festival s kultovním DJ na vrcholku Gaislachkogel jen chvíli. Stejně divoké jsou i zábavné závody. Adrenalin Cup obsahuje deset disciplín, od klasických alpinistických sportů (slalom, obří slalom) po freeride, speed, mix race nebo sjezd po neupravené sjezdovce s boulemi.

Pět tyrolských ledovců přehledně

- skoro 300 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti

- více než 100 km variantních svahů, lyžařských a freeridových tras

- více než 70 moderních lanovek a vleků

- 5 akčních snowparků a funparků

- kavárny, bary, restaurace a hotely na nejvyšší úrovni

- designové vyhlídkové plošiny

- sněhové slavnosti a ledovcové párty

- jistota sněhové pokrývky a radovánek na sněhu po celý rok

Lyžujte výhodně

Ledovcový skipas White5 platí na všechny lanovky a vleky na ledovcích Hintertux, Pitztal, Sölden-Ötztal, Stubai a Kaunertal. Stojí 369 eur a opravňuje k lyžování po 10 dnů dle vašeho výběru od 1. října 2015 do 15. května 2016. Zvolené dny nemusejí být v kuse. I výběr ledovce záleží jen na vás a volbu můžete kdykoli změnit. Skipas White5 koupíte u pokladen všech tyrolských lyžařských středisek na ledovcích.

Více: Gletscher.tirol.at

Vyhrajte!

Chcete voucher pro dvě osoby na tři noci ve 4* hotelu s polopenzí a dvoudenní skipas v oblasti pěti tyrolských ledovců? Do losování postoupíte, když správně odpovíte na soutěžní otázku. Informaci hledejte na webu letscher.tirol.at.

Soutěžní otázka:

Kolik metrů nového sněhu tam průměrně ročně napadne?

Odpověď:
Celé jméno:
E-mail:

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× dva = 10

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>