Poznávací zájezd do Egypta – nakonec to bylo perfektní

Egypt byla moje vytoužená země vlastně už od dětství. Přesně si pamatuji tu chvíli, kdy jsem poprvé na obrázku viděla majestátní pyramidy a dala si závazek, že je prostě musím vidět. Asi vás nepřekvapí, že v dospělosti přišlo rozhořčení.

main

Egypt je sice krásný, ovšem pro cestovatele, kteří sem chtějí vyrazit na vlastní pěst, to není tak úplně jednoduché. Drahá letenka, ne úplně spolehlivá místní doprava a strach o vlastní bezpečnost, to vše od návštěvy Egypta na vlastní pěst odrazuje. Sny se ale musí plnit, takže zbývalo jediné řešení – vybrat poznávací zájezd a vyrazit. Ukázalo se, že to byla správná volba…

Málem jsme šlápli vedle

Při pohledu do katalogů cestovních kanceláří se vám mnohdy zježí všechny chlupy na těle. Protože je Egypt pro „baťůžkáře“ ne příliš vhodný, snaží se na tom české cestovky samozřejmě vydělat. Některé poznávací zájezdy – třeba jen na týden – stojí i přes 30tis. korun, což je prostě zlodějina, to se nesmí nikdo divit. Proto bylo hledání vhodného zájezdu trochu jako hledání jehly v kupce sena. Naštěstí ale podařilo. Naší volbou se nakonec stal poznávají zájezd koupený na Travelportal.cz s názvem Egypt lodí po Nilu a ukázalo se to jako fakt dobrá trefa.

Program našlapaný, ale dalo se to v pohodě zvládnout

Jednalo se o zájezd, který byl hodně „nabušený“ zážitky. Každý den programu jsme měli strávit na jiném místě, takže jsme se trochu obávali, že to bude trochu mimo naše síly. K našemu překvapení se poté ukázalo, že by se dalo stihnout ještě více, ovšem to už je na jinou diskuzi. Hned na začátku jsme se přesvědčili, že jsme opravdu zvolili správně. E-mailem nám přišel itinerář cesty a přesný plán míst, kam se podíváme.

Po příletu do Hurghady nás odvezli na hotel s programem all inclusive, který jsme si užívali ještě první dva dny. Nechtěli jsme zahálet, takže jsme si koupili ještě výlet na ostrov Giftun. Je to vlastně hora písku v moři, kam se plavíte asi hodinu. Ovšem stojí to za to! V okolí ostrova jsou korály a šnorchlování je tady prostě pecka. Čtvrtý den jsme autokarem vyrazili do Asuánu a poté ještě na prohlídku chrámu v Philae. Další den opět přesun – tentokrát za krásami skalních chrámů Abu Simbel a Kom Ombo. Po jejich prohlídce jsme byli zničeni vedrem, ale plní dojmů z úžasnosti těchto staveb a užili si nocleh na lodi.

Sedmý den byl ve znamení Luxoru. Prohlédli jsme si chrám královny Hatšepsut, Údolí králů, Memnonovy kolosy a nakonec ještě alabastrové dílny – zážitky, které nejdou moc dobře popsat slovy. Osmý den byl nejsmutnější – vraceli jsme se totiž domů.

Pochvala je na místě

I přes všechny počáteční pochybnosti musím říci, že jsem byla nadšená. Vše bylo zvládnuto perfektně, žádné problémy a naopak – vstřícnost našeho průvodce i místních je nutno ocenit. Nezbývá než doporučit takový zájezd všem, kdo jsou na tom stejně jako my – chtějí vidět to nejlepší z Egypta, ale bojí se vyrazit na vlastní pěst. Pro další tipy a inspiraci se také můžete mrknout na magazín o cestování TravelPortal.cz.

PR článek.

Počet komentářů: 1

  1. Terka napsal:

    Musím se přiznat, že před takovými zeměmi mám celkem respekt a do Egypta bych asi nejela, i když teda píšeš, že celkem spokojenost. Už ani to Turecko mě neláká jako dříve. Já mám radši města v Itáli či Řecku,protože se mi strašně líbí jejich kultura. V létě vyrážíme do Itálie a projdeme si Vatikán, Řím a hlavně na co se nejvíc těším tak Florencii:)

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × = 12

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>