Korsika – splyňte s místní přírodou

Turistická přitažlivost ostrova nepochybně spočívá v jeho jedinečném přírodním bohatství. Korsika vám chystá mezi mořem a horami bezpočet překvapení.

Zanechte na Korsice své stopy

Nejlepším způsobem, jak poznat krásy Korsiky, je vyrazit po svých – ostrov oplývá četnými možnostmi procházek a treků. Od známé GR20, jejíž věhlas přesahuje hranice, po cestičky, které vedou od vesnice k vesnici či z pláže do zátoky, kde můžete o samotě poslouchat burácení vln ve větru. Možností pěších túr je opravdu bezpočet a jsou tak rozmanité, navíc jedna krásnější než druhá. A skutečně to nezávání šovinismem. Ale když žijete celý život na ostrově, nestačíte se nasytit pohledy na okolní krajinu a hory či vůní macchie.

Místní názvy jsou často velmi poetické. Označení některých tras jsou odvozená od starých vesnic, které, ač již opuštěné, si stále dokázaly uchovat své kouzlo a jistá tajemství. Na jiných pěšinách dojde na vaší trpělivost – budete-li mít štěstí, narazíte na divoce žijící zvířenu – např. muflony v okolí městečka Asco. Tyto a další podobné zážitky vám dají pocit, že jste za několik hodin procestovali několik krajin. Vydáte-li se na „Mare a Mare“ – stezku, která se rozkládá mezi Porto-Vecchio a Proprianem v srdci Alta-Rocca, či se rozhodnete spočinout na nějakou chvíli na vrcholcích nejvýše položených hřebenů – ze všech míst se vám otevřou dechberoucí panoramata. A jestli jste tam už byli? Nevadí, určitě vás znovu překvapí.

Stezky divokou vodou – ráj na březích říček

Na konci stezek, které leckdy stoupají strmě vzhůru, podél cest kroutících se údolím či táhnoucí se z úpatí kopců – všudypřítomná křoviska mohou tu a tam skrývat poklad. Korsické říčky jsou obklopeny sytě zelenou flórou a tajemně vyhlížejícími skalisky, impresioničtí malíři by tu inspiraci nacházeli velmi snadno.

Tady, kde byste to sotva tušili a často dál od všech silnic spojujících s civilizací, narazíte na kousky ráje. A ten pocit si zaslouží jen ti, kteří se odhodlali nechat se vést mezi stromy, přelézat kamenné zídky… Korsika – to opravdu nejsou jen pláže s jemným pískem a zátoky, ale také řeky a říčky, jejichž tok divokou přírodou vám bere dech, skoro tak jako osvěžující teplota vody v živější části toků. Naopak v přírodních mělčinách je voda lehce prohřátá a láká k odpočinku. Na tyto „bazénky“ narazíte při túrách v horách či v rovinách, na severu i na divokém jihu, osvěžíte v nich tělo i mysl. Čím to? Tím souladem s přírodou nebo teplotou vody? To je přeci jedno! Koupat se v divokých vodách Korsiky, to je stát se součástí harmonie s přírodou tohoto ostrova, což je to nejkrásnější.

Dobrodružství na kajaku v Alérii

Mezi sprtovními aktivitami nabízenými v městečku Aléria je tou nejčastěji rezervovanou právě jízda na kanoích a kajacích. A nemůže to být jinak ! Aléria se pyšní úžasnými přírodními podmínkami – druhá největší korsická řeka Tavignano tu ústí do moře několika rameny, vedoucím tímto městem, které bylo v dávných dobách římskou základnou. Je to ideální místo, kde právě Denis Gode se svým týmem provozuje půjčovnu kanoí a kajaků. Zkušení vodáci i začátečníci tu najdou vše potřebné a samozřejmě se jim dostane i osvědčených rad. Místní vodácký klub má základnu přímo pod mostem. V nabídce jsou romantické vyjížďky pro celou rodinu, včetně těch nejmenších. Pro skupiny od 4 osob je možné vydat se na vodu s průvodcem. Kromě plastových kanoí a kajaků si parta může půjčit i raft. Kdo by chtěl vyzkoušet i něco v českých vodách zatím ne příliš častého, může zkusit stand-up paddling. Na výběr je ze dvou úseků řeky Tavignano zvaných : « aventure » (dobrodružství) a « découverte » (poznávání).

Brázdění vodní hladiny v Alérii patří rozhodně k mnoha z kouzelných okamžiků pobytu na Korsice.

Na všechny tyto scenérie, které již poznaly působení zubu času, jsou obyvatelé ostrova náležitě hrdí, protože se jim hodně podobají: jsou silné a velkorysé. Rozmanitost krajiny na této „hoře v moři“ vás nenechá lhostejnými; dopřeje vám, abyste dali volný průchod svým rozmarům a sportovním chutím. Na Korsice se totiž sportům provozovaným ve volné přírodě vzdává čest!

Navštivte www.visit-corsica.com/cze

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


čtyři × = 28

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>