Korsika: ráj pro aktivní dovolenou

Pěšky po turistických cestách, které patří k nejkrásnějším na světě, na horském kole do nitra divokých lesů, v sedle kola po 2 000 kilometrech stezek, na nichž je dovolena i jízda na koni, nebo pod hladinu za pozorováním mořských korálů; Korsika je země dobrodružství, cílem sportovců všech úrovní a rájem těch, kdo milují silné zážitky.

Ráj nejrůznějších aktivit!

Korsika, to je především unikátní příroda, která vábí k prozkoumávání. Je to země, která otevírá mnohé poklady. A nestojí to tolik námahy.

Od severu na jih, od východu na západ, od moře k horám – zde se rozkládá území mnoha tváří, které se vám otevírá. Města na pobřeží, nejskrytější vesnice v nitru ostrova vám odhalí nejrůznější tváře krajiny. I když výjimečné přírodní prostředí je hlavním trumfem ostrova, Korsika se nespokojí s tím, aby byla pouze líbivou pohlednicí.

Na celém ostrově se místní lidé snaží zaujmout návštěvníky nejrůznějšími iniciativami, a tak jim zabránit, abyste se tu jen tak opékali na slunci.

Korsičané sestavili nabídku pro volný čas a nejrůznější aktivity ve volné přírodě, které se dají provozovat na zemi, na moři a dokonce i pod hladinou, třeba i s rodinou. Procházky ve větvích, botanické vycházky, setkání se zvířaty na farmách, seznámení s mikroregionem z vláčku a dokonce i muzeum želv, pokud chcete zůstat na pevné zemi. Tento seznam ovšem zdaleka není kompletní.


A nabídka aktivit na moři je také široká.
Námořní kluby, které mají svoje základny na pobřeží, na vás čekají, aby vám předvedly bohatou nabídku aktivit pro malé i velké. Hry na písku, dobrodružství pod hladinou nebo objevování mořského světa, výběr je pestrý.


Kulisy jsou připraveny a možností je nepřeberné množství. Popusťte uzdu své obrazotvornosti a přijeďte prožít něco jedinečného!

Moře nebo hory?

V jednom jediném dni se můžete oddávat všem plážovým radovánkám, jako jsou vodní lyže, fun board nebo potápění, a na konci odpoledne si můžete dopřát sjezd na raftu nebo canyoning na některé z nejbližších řek. Můžete si vyzkoušet paragliding nebo via ferratu. Na Korsice se dá dělat všechno, a to nesmíme zapomínat na zimní sporty na sněhu: běžky, skialpinismus a nezapomenutelné vycházky na sněžnicích.

Silné zážitky?

Nejnáročnější sportovci, ať jsou kdekoli na ostrově, se mohou vracet domů s pocitem, že se dostali až na hranice svých sil, ale také, že mohli dát volný průchod svým vášním v grandiózních přírodních kulisách na Korsice. Ať se jedná o potápění, létání, sjíždění řek, tato „hora v moři“ je vždy rájem sportů ve volné přírodě. Protože ne všichni máme chuť na „velké výzvy“, je na Korsice ještě tisíc a jeden způsob, jak se oddávat fyzicky dostupným aktivitám, aniž bychom se připravili o silné zážitky. Horská kola, koně, horolezectví pro začátečníky nebo ostřílené sportovce mohou být také příjemným rozptýlením, aniž bychom se jich museli obávat.

Copyright : ATC-S.Alessandri

Nebo poklidné dojmy?

 • Pod vodu za chráněným bohatstvím podmořského světa Scandoly.
 • Pěšky na okouzlující štíty Bavella.
 • Na horském kole na výlety do Niolo a na jeho horské stezky.
 • Na koni do Balagne, regionu Corté nebo na přímořskou stranu pouště Agriate.
 • Korsika z paraglidu, viděná z výšky, to je grandiózní představení.
 • Podle vlastní sportovní úrovně buď celou, nebo část cesty GR 20. Je to turistická stezka, která protíná Korsiku od severu k jihu a kterou Korsičanům celý svět závidí.
 • Sjezd řeky, průjezd lesem na koni klusem nebo cvalem, zlézání vysoké skály.
 • I když nejste jednička v některé z těchto disciplín, každý z korsických regionů vám nabízí kurzy na vyzkoušení a pro začátečníky, zdokonalovací stáže nebo pochody s průvodci v pohodovém tempu, kteří se dokáží přizpůsobit možnostem každého.

Vyzkoušejte:

Podle vlastní sportovní úrovně buď celou, nebo část cesty GR 20. Je to turistická stezka, která protíná Korsiku od severu k jihu a kterou Korsičanům celý svět závidí. Sjezd řeky, průjezd lesem na koni klusem nebo cvalem, zlézání vysoké skály. I když nejste jednička v některé z těchto disciplín, každý z korsických regionů vám nabízí kurzy na vyzkoušení a pro začátečníky, zdokonalovací stáže nebo relaxační pochody s průvodci, kteří se dokáží přizpůsobit možnostem každého.

Objevujte:

 • Chráněné bohatství podmořského světa Scandoly.
 • Okouzlují štíty Bavella při pěší túře.
 • Stezky v okolí Niola, které jsou vhodné pro výlety na horském kole.
 • Obdivujte kouzelnou přírodu z hřbetu koně během vyjížďky do Balagne, regionu Corté nebo na přímořskou stranu pouště Agriate.
 • Korsika z paraglidu, viděná z výšky, to je grandiózní představení.

Pár tipů na krátké pobyty plné zážitků:

V zimě se vydejte k vnitrozemským masivům na víkend s lyžováním v prašanu nebo na upravených sjezdovkách svahů Niola.

Na jaře se zapište do závodu „Foulées Cortenaises“ nebo na některý z mnoha pěších závodů v horách.

Pokud jste sportovci, tak se v letní předpremiéře zúčastněte závodu „Corsica Raid Aventure“ s jeho nejrůznějšími disciplínami na moři a v horách.

A na podzim si udělejte volno tři dny, nebo i více, a vyražte pod plachtami kolem pobřeží Korsiky ve vodě teplé 20 °C, se zastávkami na dokonale klidných plážích a s ideální teplotou vody.

Navštivte www.visit-corsica.com/cze

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


× 4 = dvanáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>