Korsické pláže – úžasně se snoubící barvy tyrkysového moře a bílého písku

Pro mnoho cestovatelů, kteří milují silné zážitky, je Korsika víc než jen destinací na dovolenou - je to zcela jiná zkušenost z poznávání neobjeveného.

Tisíc kilometrů korsického pobřeží je rájem pro vodní sporty! Scenérie na Korsice jsou samozřejmě velmi mnohotvárné a nabízejí různorodost, jaká není nikde jinde ve Středozemí.


Kdo nikdy nezatoužil být velkým dobyvatelem moří, který by obeplouval nejkrásnější pobřeží světa?

Korsická krajina je tak bohatá, že se zde dá podniknout opravdu cokoli. Je tedy čas dát prostor vašim touhám a začít obdivovat krásu pobřeží. Užijte si potěšení z houpání vln a využijte nabídek krátkých okružních plaveb. Nebo si půjčte plachetnici a vyplujte k nejkrásnějším částem pobřeží. Osvědčenými tipy jsou Figari, Tonara, Piantarella a Santa-Manza, kde se budete plavit v malých lagunách s výhledem přímo na protější hory. Tato výjimečná místa, kde se skaliska ošlehaná větry snoubí s čistotou nejkrásnějších mořských zátok, vám utkví navždy v paměti.

Přijměte pár našich tipů na místa omývaná vlnami, která byste si rozhodně neměli nechat ujít!  

Pláž Ruppione, surfařský spot

Pláž Ruppione je neopominutelné místo pro všechny milovníky koupání. Celé pobřeží v okolí města Porticcia je tvořeno plážemi s jemným pískem, které se táhnou jedna za druhou a každá je přitom tak jiná.

Pláž Ruppione je necelých 20 minut směrem na jih od letoviska Porticcio (vyjíždíte-li z Isolelly, držte se ukazatelů na Pietrosellu). Určitě se zastavte i na dalších plážích, jejichž jemný písek omývá průzračná voda.

I když zrovna pláž Ruppione neposkytuje ten pravý plážový servis, bývá zde v létě hodně živo – je to malý kousek ráje, jako vystřižený z pohlednic, s bílými hřbety vln narážejícími na bílý písek.

Na pláži Ruppione se vyřádíte nejen při koupání, ale fouká-li vítr, popadněte surf a vyražte brázdit vlny.

korsika

Pláž Arone

Arone je jedna z nejkrásnějších pláží na Korsice. Dostanete se sem z Piany – silnice vedoucí na západní pobřeží vás dovede přímo k pláži, výhledy vás ohromí takřka z každé zatáčky – zdejší přírodní krásy berou dech! Útesy padající do moře, Porto a záliv zapsaný na seznam Unesco ´co by kamenem dohodil´ – vše je tady tak autentické !

Při příchodu na pláž můžete obdivovat nedotčenou přírodu, jemný písek a moře tyrkysové barvy. Pláž Arone si svou výbornou pověst opravdu zaslouží. Nezbývá, než se tu uvelebit a strávit celý den odpočinkem mezi modří moře a oblohy, v nádherných okolních kulisách. Díky věhlasu pláže Arone tu určitě nebudete sami, ale toužíte-li po vychutnání si těchto krás spíše v klidu, přivstaňte si nebo se zdržte do pozdního odpoledne.

korsika

Krása Korsiky je zdrojem nekonečných debat a diskuzí: které pláže jsou nejkrásnější, které vrcholky jsou nejmajestátnější? Ale v jednom se všichni shodnou: většina těch nejvýjimečnějších míst se nachází poblíž rezervací.

Potápěči jsou v tomto bodě zajedno: chráněná přírodní oblast – ostrovy Cerbicales, či Lavezzi, souostroví Finochiarola a Scandola – jsou skutečně okouzlující. Většina propadne kouzlu místního podmořského světa hned při prvním ponoru do korsických vod. V srdci těchto výjimečných chráněných oblastí, které jsou obklopeny kotevními kruhy a datlovkami, se stanete skutečným obyvatelem moře a podmaníte si tak jedinečné pobřeží Středozemního moře. Zajděte do některého z mnoha potápěčských klubů na ostrově, zdejší instruktoři vám odhalí nejtajnější zákoutí místních hlubin. A ti, kteří se nechtějí potápět, mohou objevovat místní podmořskou faunu a flóru během šnorchlování v mělkých vodách.

Už se vás zmocňuje pocit svobody? Vítejte, jste již svou duší na Korsice! Vyražte sem v létě a dopřejte se tento pocit ještě intenzivněji!

Navštivte www.visit-corsica.com/cze

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


8 × = šestnáct

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>