Dokonalá základna slunečného lyžování: Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia

Přímo pod slunečnou terasou alpského hřebenu Nockberge jsme našli výjimečný hotel pro outdoorové zážitky, kam se budeme rádi vracet. 505217424

Vylepšený modernější designový koncept přináší (znovu)otevřený Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia v rakouském Tröpolachu. Ten leží přesněji v korutanském pohoří Nockberge přímo u dolní stanice lanovky Millenium, která vás odnese do oblačného Nassfeldu pod téměř dvoutisícovým vrcholem Madritsche.

Snímek obrazovky 2024-01-24 v 6.15.34

Nassfeld přináší výjimečně různorodé lyžování. Celkem 110 kilometrů sjezdovek spojených 30 vleky totiž doplňuje velmi členitý terén. Jsou tu široké upravené červené sjezdovky s ranním manšestrem, lesní svážnice i velmi prudké černé sjezdovky. A trumfem Nassfeldu je i jižně položený horský kotel, známý svým slunečným počasím. V zimní sezóně slibuje až 850 hodin slunečního svitu – asi o 100 hodin víc, než kdekoli za jinde v Alpách.

Hotel & Spa Carinzia

Pro tohle bílé opojení je dokonalou základnou právě Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia, který se po renovaci dostal do kategorie ****S active. „Máme vyšší úroveň pokojů, jiný svěží vzhled otevřených prostor a také nové fitness centrum s rozšířenou nabídkou služeb,“ vysvětluje generální ředitel hotelu Marko Vuljan. Co se nemění, je moderní alpský styl, prostorné pokoje, sportovní wellness charakter a také vynikající kulinářská nabídka.”

Snímek obrazovky 2024-01-24 v 6.13.22

„Fungují nám osvědčené postupy, třeba active lunch,“ přidává Ivana Skrbet, marketing koordiator hotelu. To znamená zdravé jídlo v rámci polopenze a tzv. aktivní oběd až do čtyř hodin, což je přesně to, co chcete po návratu z lyží nebo túry. Dále tu chystají vlastní boulderovou halu a bowling.

251473327

Falkensteiner Hotel & Spa Carinzia vábí jedinečnou polohou v údolí ve výšce 610 metrů, ale přímo pod panoramatem dvoutisícových kopců. Po celý rok tak přináší širokou paletu možností, jak v jeho okolí aktivně strávit volný čas. Od turistiky a výběhů, výletů na silničním i horském kole až ke koupání v nedalekých jezerech, raftingu nebo golfu. Teď v zimě pochopitelně lyžování a další nabídku aktivně prožité zimy.

Snímek obrazovky 2024-01-24 v 6.16.57

K tomu přidejte bohatý servis přímo v hotelu a relaxaci v jeho rozsáhlém Aquapura spa centru s rozlohou 2400 m2, nebo doprovodné kurzy jógy či pilates. Využít můžete i půjčení sportovních potřeb nebo průvodcovské služby zdejšího sport centra Base campu. Navíc jste v nejslunečnější části Alp, na hranici s Itálií… Není divu, že sem jezdí na tréninkové kempy fotbalisté bundesligového Hannoveru nebo na dovolenou basketbalisté tureckého Fenerbahce.

falkensteiner-hotel-carinzia-superior-zimmer-dorfsicht-2-1920x1080

„Největší výzvou je pro nás vše zkoordinovat tak, aby všechny části hotelu společně hladce fungovaly a naplnily očekávání našich hostů,“ říká zkušený generální ředitel, který je sám vyznavačem outdoorových aktivit, ale i vášnivým milovníkem motorek Harley Davidson. Opírá se o zavedený tým devíti desítek zaměstnanců a s úsměvem dodává: „Můžete se do něj ještě přihlásit, podívejte se na naše webové stránky.“

505217437

Cesta z Prahy (a Česka) zabere sedm hodin, můžete si ji ale osvěžit zkratkou přes Vimperk, Strážný a napojení na dálnici až v Salcburku. Vzhledem ke stavu silnic v (nejen) jižních Čechách a rychlostním limitům autostrád v Rakousku to pomaleji než přes Dolní Dvořiště a Linec nevyjde. Blíž to mají lyžaři z Brna (a Moravy) přes Vídeň a Graz do pěti hodin. Ostatně i proto tu na svazích i u vody uslyšíte nejvíc moravský akcent a další jihoslovanské jazyky, potvrzující blízkost Slovinska a Chorvatska.

Více: www.falkensteiner.com, www.nassfeld.at

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


1 + sedm =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>