SKIALPINISMUS? SKITOURING? FREERIDE? SEZNAMTE SE!

Lyžařské túry získávají na oblibě. Je to krásná a mnohostranná sportovní aktivita v zasněžených horách. S tím, co tzv. „skialp“ a freeride obnáší, jaká jsou specifika výbavy, kde se dá zdárně provozovat i o tom, jak se vyhnout lavině vás seznámí Michal Bulička, nadšený a aktivní turista na lyžích (skialpinista) a dlouholetý redaktor lyžařského magazínu Snow.

Přednášky a diskuse na téma:

  • Co je to skitouring, freeride. Jak začít. Potřebné dovednosti 
  • Lavinové nebezpečí a prevence
  • Vybavení pro skitouring 
  • Diashow THE BEST OF ALPS


CO JE TO SKITOURING, FREERIDE. JAK ZAČÍT. POTŘEBNÉ DOVEDNOSTI

Dozvíte se to nejpodstatnější o lyžařských disciplínách ve volném terénu, co si představit pod pojmem lyžařská túra a jejím plánování, s kým a jak začít s lyžařskými túrami.


LAVINOVÉ NEBEZPEČÍ A PREVENCE

Ne neupravených horských svazích je krásně, zážitky bývají silné, ovšem je potřeba stále myslet, že jsme v terénu, kde nás ohrožují laviny. Dostanete pár tipů, jak se lavině vyhnout, co laviny způsobuje a jak se chovat, když se do laviny dostanete.


VYBAVENÍ PRO SKITOURING

Je zdánlivě podobné tomu sjezdařskému, přesto specifické. Vázání umožňuje chůzi s volnou patou, boty jsou pevné na sjezd a volné na výstup a na skluznice se lepí stoupací pásy. Navíc vždy používáme tzv. nouzové vybavení – lavinový vyhledávací přístroj, sněhovou lopatu a sondu. A taky hit posledních let, lavinový batoh. Bude možnost prohlédnout si a osahat kompletní výbavu.


DIASHOW BEST OF ALPS

Dozvíte se kam vyrazit do horského terénu. Nejen v Alpách, které prolétneme během efektní diashow, ale také v našich horách, kde se po letech pohnuly ledy a ochranáři otevřeli určité lokality.


ZAMĚŘENO NA:
začátečníky, mírně až středně pokročilé

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE
středa 15. 1. 2014, 19-22 hodin, vstupné 40 Kč, www.mlp.cz

Možnost rezervace – formou komentáře nebo zprávy na facebookovém profilu Dynafit-skialpinismus, lyžařské túry, běh

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


šest − = 3

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>