Petr Vabroušek vyhrál maraton na severním pólu!

Po předloňském triumfu v Antarktidě si Petr Vabroušek připsal další ledové vítězství. V sobotu vyhrál maraton na severním pólu!

Petr Vabroušek

Český vytrvalec, který se zaměřuje zejména na triatlon a ironmanské tratě, zvítězil v čase 4:22:24. Na trati prakticky neměl konkurenci, protože druhý Douglas Wilson proběhl cílem v čase 5:01:38, tedy s téměř čtyřicetiminutovým odstupem. Třetí příčku obsadil slovenský maratonec Daniel Palko (5:08:56). Závod žen vyhrála Heather Hawkinsová v čase 6:57:39. K nejstudenějšímu maratonu světa bylo přihlášeno 45 dobrodruhů.

Je jasné, že závodníci se museli vyrovnat s extrémními podmínkami. Při startu ukazoval teploměr -28 °C a situaci komplikoval i vítr o rychlosti 18 km/h. Kombinace těchto dvou faktorů znamenala, že pro lidské tělo bylo pocitově -41 °C! Ani modrá obloha a jasné počasí pak na tomhle faktu nedokázaly nic změnit.

Petr, který má v časopise RUN svou stálou triatlonovou rubriku, tímto vítězstvím navázal na triumf z Antarktidy, kde zvítězil v prosinci roku 2013. Na základě skvělého výkonu dostal pozvánku i na The North Pole Marathon, na který se mimo jiné připravoval mezi zmrzlinami. Trénoval totiž v nivnických mrazírnách.

Fotografie ze severního pólu si můžete prohlédnout na oficiální facebookové stránce závodu zde.

 

Zdroj: Run-magazine.cz | Text: Michal Včeliš | Foto: ilustrační ze stránek Facebook North Pole Marathon

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− dva = 2

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>