Nejtěžší vytrvalostní cyklistický závod – Race Across America

Cyklistický závod napříč Spojenými státy americkým. Jeho první ročník proběhl už v roce 1982, tehdy pod názvem Great American Bike Race.

Race Across America, zkráceně RAAM, je všeobecně uznáván, jako nejtěžší vytrvalostní závod na světě. Trať dlouhá 3000 mil se jede se z města Oceanside do města Annapolis. RAAM můžete absolvovat v několika kategoriích, sólo, či ve 2, 4 či 8členných týmech. Jednotlivci, na rozdíl od týmů, se ale musí do závodu kvalifikovat na jednom z 30 kvalifikačních závodů na celém světě.

Na Race Across America je zvláštní tím, že jen závodníci sami si určují přestávky a jejich délku. Čas jim stále běží a je jen na nich, jak dlouhé si je stanoví. Nejlepší závodníci trasu absolvují v průměru za 8-10 dní, denně jsou v sedle v průměru 22 dní. Jedná se tedy o velmi náročný závod na celkovou fyzickou výdrž, až polovina závodníků kvůli vyčerpání či jiným zdravotním problémů závod v jeho průběhu vzdá.

Například letošní ročník, který startoval 10. června, dokončil italský cyklista Nico Valsesia na třetím místě po 9 dnech, 12 hodinách a 44 minutách. Při své páté účasti znamenal tento čas i jeho rekord. Během tohoto non stop závodu ujel Nico Valsesia vzdálenost kolem 4 800 km s celkovým převýšením 35 600 metrů.

Závod, který probíhá vždy v červnu, brzy otevře registrace na rok 2015 - www.raceacrossamerica.org. Jdete do toho? 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


pět − = 1

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>