LIAZ dosáhl cíle a chystá se na cestu zpět

Historický kamion LIAZ v neděli 11.1.2015 projel cílem dálkové rallye Africa ECO Race, tedy soutěže jedoucí se ve stopách původní Rallye Paříž-Dakar. Expedice navštívila přírodní parky v Senegalu a chystá se na návrat do České republiky.

0001

 

Po dlouhé cestě z Prahy do Paříže a dále přes Maroko a Mauritánii dorazil třicet let starý kamion LIAZ až ke břehům Růžového jezera v Senegalu. Splnil tak svůj cíl, tedy vzdát touto cestou hold všem, kteří se na startu vozidla na Rallye Paříž-Alžír-Dakar před třiceti lety podíleli a nyní nás už sledují z motoristického nebe. Nakonec jejich jména vezla legendární LIAZka na obou bocích plachty.

 

Kamion symbolicky projel cílem dálkové rallye Africa ECO Race, která se na zdejším kontinentu jezdí ve stopách původní Rallye Paříž-Dakar. Historický automobil ale nebyl součástí startovního pole, i když se v průběhu své poutě africkou krajinou se závodními stroji a jejich jezdci několikrát setkal.

 

Po dosažení cíle se výprava přesunula do Dakaru a následně navštívila přírodní rezervaci Fathala, kde v porovnání s mohutnými stromy Baobab působil kamion doslova jako dětská hračka. Ještě než celý tým opustí Senegal, navštíví město Kaolack. Následující den se výprava vydá směr Saint Louis, bude se tedy pomalu vracet přes Mauritánii do Maroka, odkud ji trajekt přepraví zpět do Evropy.

O této výprave jsme již psali ZDE. Vice info na senodakaru.cz

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


7 × = čtyřicet dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>