Brutus Extreme Orienteering 2014

Dvoudenní orientační závod dvoučlenných týmů proběhne 15. - 16. 3. 2014.

Jde o dvoudenní orientační závod dvoučlenných týmů v kategoriích HH (muži), DD (ženy), HD (smíšené týmy žena-muž) v terénu zobrazeném na běžné turistické mapě, kterou dostane každý člen dvojice před startem. Do mapy si dvojice předem zakreslí podle vzoru kontroly, kterým jsou pak krátce před startem přiděleny bodové hodnoty (každý den jiné). V terénu jsou kontroly označeny lampiónem. Průchod kontrolou dvojice potvrdí ražením do papírového průkazu. Pořadí a výběr kontrol jsou záležitostí závodníků.

Cílem každé dvojice je dosáhnout ve stanoveném časovém limitu co nejvyššího počtu bodů. Překročení časového limitu je penalizováno. Rychlost a způsob pohybu mezi kontrolami je v kompetenci závodníků (běh, rychlá chůze, procházkové tempo), není dovoleno využívat dopravní prostředky (kolo, motocykl, auto, autobus, vlak, loď, atd.). Dvojice startuje, dobíhá a prochází kontrolami společně, po celou dobu závodu musí být oba členové na doslech. O pořadí rozhoduje počet bodů, v případě rovnosti čas. Výsledky z obou dnů se sčítají.

Více na www.klobouk.fsv.cvut.cz/hora/web/brutus13

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 5 = dva

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>