3. Český Nonstop 2013

Závod psích spřežení, které si kladou za cíl napodobit v českých podmínkách rytmus závodů, jak se jezdí v severských oblastech. Závody proběhnou 9. - 10. února.

Český Nonstop si klade za cíl napodobit rytmus dlouhých závodů, jaké se jezdí v odlehlých severských oblastech v extrémních klimatických podmínkách. Tyto severské závody jsou velmi náročné na přípravu celého týmu a vyžadují specifické zkušenosti závodníka (volba rychlosti, vzdálenosti, specifická péče o psy, režim odpočinku atd…), které při běžných závodech nemá závodník nikde v ČR příležitost získat. Každá chyba a nezkušenost závodníka v drsných podmínkách představuje riziko, umocněné obtížnou dostupností.

Proto právě Český Nonstop umožňuje našim týmům získání specifických zkušeností – zde v našich podmínkách, které (na rozdíl od severu) umožňují maximální kontrolu nad pohodou závodících psů a v případě potřeby také rychlý zásah na okruhu a poskytnutí případné pomoci.

Pravidla Nonstopu napodobují v rámci našich možností logiku dlouhých závodů, při maximálním dodržení ZŘ a ŘO. Závodník sám po startu volí, jak dlouhé okruhy bude absolvovat (delší okruh 45 km, kratší 31 km) a kdy a jak dlouho nechá psy odpočívat mimo nařízené přestávky. Smyslem je najít optimální rytmus pohybu a přestávek volitelných i povinných tak, aby tým ujel co největší vzdálenost v časovém limitu závodu (100 hodin).

Během závodu musí být dbáno na maximální pohodu, zdraví a bezpečnost psů i závodníka a příslušní funkcionáři mají pravomoci k nařízení dalších odpočinků či stažení týmu ze závodu.

Vše potřebné se dozvíte na www.ceskoukanadou.cz/n-nonstop.html

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


5 − = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>