7 důvodů, proč jet lyžovat do Zugspitze Areny

Z Prahy do rakouského Lermoosu je to 489 kilometrů. Pořád po dálnici, přes Plzeň, Řezno a Mnichov, takže se to dá v pohodě ujet za pět hodin. Jen tak málo vás dělí od lyžařského ráje... Snímek obrazovky 2018-12-23 v 10.38.51

1. Záruka sněhu

mitzugspitze01-1

Pod nejvyšší rakouskou horou sníh nikdy nechybí.

Zugspitze Arena leží na rakouské straně nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 m). Velká nadmořská výška ve spolupráci s kvalitním zasněžením zaručuje dostatek sněhu dokonce i v letošní zatím teplotně podivné zimě.

2. 213 kilometrů sjezdovek

snowpark20ehrwald

Dokonalý „manšestr“

Dokonalý sjezdařský ráj spojuje sedm areálů s celkem 213 kilometry sjezdovek, propojených 87 lanovkami a vleky. Co chcete víc? Stihnete si je vůbec všechny aspoň jednou sjet? Rozhodněte se s pomocí interaktivní mapy sjezdovek.

3. Snowpark na Zugspitze

Vynechat byste rozhodně neměli snowpark těsně pod vrcholem impozantní nejvyšší německé hory Zugspitze (2962 m). Hluboko pod sebou necháte vesničky Lermoos, Ehrwald a Biberwier a za jasného dne spatříte v dálce rakouský Grossglockner (3798 m), švýcarský Piz Bernina (4049 m) a další vrcholy.

4. 110 kilometrů běžeckých stop

Langlauf_Moos_05 (kopie)

Nejenom sjezdovky, ale i běžky.

Běžkaři v Zugspitze Aréně najdou 110 kilometrů upravených stop. Atraktivní je také možnost „Sněžného expresu“ a „One-Way výletů na běžkách“ (na běžkách tam a veřejným dopravním prostředkem bezplatně zpátky).

5. Skvělé terény na freeride a skialpy

Zugspitze aréna je vhodná i pro freeridery a skialpinisty. Díky GPS portálu si můžete zážitky v terénu pohodlně naplánovat už z domova. Dokonalé topografické mapy poskytují přesná zadání s výškovými profily, návrhy tras a popisy cest. Díky maximální zoomové schopnosti jsou na mapě viditelné i velké detaily. Portál je kompatibilní s Googlem Earth, do kterého si pouhým kliknutím myší můžete přenést všechny zvolené trasy. Trasy a informace se dají „přelít“ do mobilu s GPS nebo vytisknout v PDF.

6. Nejkratší lanovka v Rakousku

Snímek obrazovky 2018-12-23 v 10.36.36

Ano, najdete tu i nejkratší lanovku, ale zároveň i ty dlouhé.

Máte děti? Vezměte je sebou, čeká tu na ně nová gondolová lanovka, nejkratší v Rakousku. „Je dlouhá jen 270 metrů a postavili jsme ji proto, že nám jde hlavně o bezpečnost,“ vysvětluje jednatel areálu Ludwig Keller. „Na tomto vleku jezdí přes 70 % dětí, které nejsou tak zkušené v jízdě na tažných vlecích…“

7. Odpočinek od dětí

Své potomky sice milujete nehynoucí láskou, ale občas vám lezou na nervy. Když jsou malé, vřískají, brečí a motají se pod nohama. Malé i větší děti vám ale hlavně s přítelkyní či manželkou nedopřejí čas pro sebe navzájem. Pokec u vína? Divoký večer v ložnici? Na to zapomeňte. I když vy byste chtěli, partnerka je večer buď k smrti unavená, nebo je myšlenkami někde u úkolů, svačin a obíhání doktorů s rýmičkami a modřinami z prolézaček. Průměrná žena se prostě na 200 % koncentruje na děti a na nic jiného jí už nezbývá čas ani energie. Kvůli potomkům tak jde nejdřív do háje sex, a pak zákonitě i vztah.

imageresize_0-586x387

Alpenrose je jedním z mála hotelů, kde jsou děti na prvním místě.

V Zugspitze Aréně si ale od dětí na chvíli odpočinete. V rodinném hotelu Alpenrose pro ně zajistí pestrý celodenní program. Tým školených babysitterek a vychovatelů se postará o mimina, batolata, předškoláky i puberťáky. Přízemí hotelu je doslova nabito atrakcemi: dětský koutek pro nejmenší, místnost plná videoher, go-kart (autíčka jako na pouti), tématický akvapark Pirátská země, rytířský sál, tělocvična, dětské kino a divadlo, fotbalový sál, obří ozvučená skluzavka přes pět podlaží, dvanáct metrů vysoká umělá horolezecká stěna… Ráno tam potomky strčíte a večer si je vyzvednete. A přitom máte jistotu, že na ně někdo kvalifikovaně dohlédne.

Snímek obrazovky 2018-12-23 v 10.34.48

Nashledanou pod Zugspitze!

Až se večer vrátíte ze sjezdovek nebo z freeridu, budou děti příjemně utahané, takže rychle usnou. Vy pak s partnerkou vyrazíte do privátního hotelového wellnesscentra. K vnitřním a venkovním bazénům se sladkou i slanou vodou připočtete klasickou parní saunu, solnou saunu, bylinkovou saunu, tepidárium, odpočinkovou místnost s vodními postelemi a relaxační hudbou… Když k tomu všemu partnerku ještě pošlete na masáž, kosmetiku nebo na solárko, bude to večer zase jako v dobách, než jste si ‚udělali‘ děti

Více: www.zugspitzarena.comwww.hotelalpenrose.at

 

 

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


8 × šest =

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>