Recenze: Dámská péřová bunda Sir Joseph Mitra II

Nejteplejší dámská péřová bunda od turnovského impéria Josefa Rakoncaje, která nesla dlouhá léta jméno Mitra, doznala letos několik zásadních změn. Jméno ovšem zůstalo, jen ve své druhé generaci nese římskou číslovkiu na svém konci. Jak se nám tedy líbila nová bunda Sir Joseph Mitra II? To vám prozradí členka Hanibal Teamu, Bleška.

000

Se starou Mitrou od kvalitního českého výrobce jsem byla nadmíru spokojená a nedokázala jsem si představit jak by se tahle skvělá bunda dala vylepšit. Proto jsem ji chtěla vyzkoušet, jakmile to bylo možné.

Co říká výrobce?

Sir Joseph Mitra II se oproti předchozímu modelu se kromě designu liší zejména střihem a novou kompaktní kapucí. O izolaci se v téhle bundě stará 230 gramů kvalitního husího peří o plnivosti 650 cuin, které je rovnoměrně rozprostřeno v tzv. X komorách, které zabraňují přesýpání peří. S takovýmhle množstvím peří nebude problém přečkat i delší dobu v teplotách hluboko pod nulou. Pro náročnější použití je navíc svrchní vrstva Softex® 40D DWR laminovaná s membránou Exel Dry® Stream , která výrazně zvýší odolnost bundy proti pronikající vlhkosti. Nová zateplená kompaktní kapuce (nelze ji odepnout) poskytuje výbornou ochranu a dá se po obvodu regulovat. Z dalších technických prvků vypíchněme levou vnější kapsu, do které lze bundu pro transport sbalit.

Jak to vidí Hanibal Team?

Na novém modelu byl změněn střih, přešitá kapuce, která již není odepínací, a kromě jiného jsou také pryč laminační folie z ramen a loktů. Celkově se bunda stala uživatelsky příjemnější, kompaktnější. To jsem ostatně poznala poprvé co jsem si ji oblékla. Zprvu jsem byla dost skeptická, říkala jsem si, že přeci nechci a nepotřebuji „bundu do města“, tak totiž změna nové Mitry dle mého názoru působí. Ovšem již po chvíli co jsem ji měla na sobě jsem věděla, že už se ke své staré nechci vracet.

Sir Joseph Mitra II je teplá zimní bunda s 230g kvalitního husího peří. Samotná bunda váží celá okolo 650g. Stejně jako starší model, možná o něco lépe, se dá složit do jedné z předních kapes. Z bundy se tak stává kompaktní balíček na převoz. Po rozbalení a lehkém naklepání, dostane bunda poměrně rychle zpět svůj loft.

Jak jsem již zmínila výše, střih se výrazně zlepšil. Z málo foremné rourovité bundy, která z každé křehčí osoby něžného pohlaví činila namakanou ramenatou mužatku, se stala krásná bunda, která ženám sedne mnohem lépe, je krásně projmutá a naopak z každé mužatky činí osobu ženských sexy tvarů!

Další věc, která mě zprvu zaskočila, a později přesvědčila o tom, že v Sir Josephovi vědí co dělají, je nově řešená kapuce. Doposud byla kapuce odepínací a kolem krku se zapínala na suchý zip. Obě tyto věci odpadají. Kapuce je nyní součástí bundy a zapíná se standardně prodloužením zipu bundy. Stahuje se po stranách gumičkami, kterým bych vytkla jediné, že jdou hůře ovládat v rukavicích. Jistou nevýhodu, kterou jsem shledala, je zmenšení kapuce, do které se aktuálně vleze přilba jen velmi těsně.

Mitru II jsem testovala především v Tatrách, kde se teploty pohybovaly kolem –10 až –20°C. Poslouží však i v teplejších dnech mírné české zimy. Na rozdíl od staré Mitry, ve které bych se cítila zbytečně nabalená, si ji bez rozpaků obleču při +5°C do města nebo na jaře na jištění pod skálu. Je v ní teplo, je pohodlná a vypadám v ní dobře!

Za Hanibal Team

Blecha

Zdroj.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 2 = nula

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>