Na Mt. Blanku našli pohřešované tělo horolezce po 32 letech

Horolezec, jehož tělo našli v těchto dnech jeho následovníci, byl pohřešován od roku 1982, kdy zmizel během sněhové bouře.

Horolezec, jehož tělo našli v těchtto dnech po 32 letech na Mt. Everestu, se jmenoval Patrice Hyvert a bylo mu 23 let, když se 1. března 1982 vydal odvážně na sólo výstup na nejvyšší horu Evropy. Jeho otec pak nahlásil zmizení, nicméně záchranáři museli přerušit pátrací operaci kvůli sněhové bouři.

Kapitán Patrice Ribes ze záchranné služby Chamonix koncem tohoto týdne zveřejnil informaci, že horolezci našli Hyvertovo tělo na 3. července, jeho identifikační doklady byly neporušený.

Jeho otec rádiu RTL řekl, že netoužil po tom, aby tělo syna bylo nalezeno ještě za jeho života, protože věděl, že syn zemřel na místě, které miloval – na horách.

Podle kapitána záchranářů ze Chamonix se historicky pohřešuje 160, kteří se ztratili při pokusu o výstup na Mt. Everest.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


− 1 = čtyři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>