ADIDAS – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA

Je to eXtrémní přechod Beskyd a proběhne od 5. do 7. září. Závod pro všechny sportovce, nadšence a širokou veřejnost aneb Vylez si svoji Ká-dvojku v Beskydech! Zároveň je závod také MČR v horském maratonu dvojic.

Pořadatelé chtějí přiblížit široké laické veřejnosti náročnost expedičního výstupu na osmitisícovku. Závodníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet ve zdejších podmínkách, jaké to je zdolat tzv.“osmu“ bez rizika výškové nemoci z nedostatku kyslíku, pádu do trhliny či zasypaní lavinou.

Trasa závodu vede z Malého Javorového po Velký Javorník přes hlavní hřeben moravskoslezských Beskyd. Součet nastoupaných metrů v závodě (5430m) je naprosto shodný s převýšením, které překonávají horolezci při výstupu na druhou nejvyšší horu světa K2 (8611m) z poslední vesnice Askole (3300m).

Závod vznikl v roce 2010 a byl původně určen pro úzkou skupinu extrémních závodníků. Protožese pořadatelé snaží o oslovení širší hobby veřejnosti, aktivních i neaktivních sportovců, byla tehdy otevřena kategorie hobby.

Podrobnosti na www.beskydskasedmicka.cz.

Add Comment RegisterNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


6 − = tři

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>