Stát se potápěčem nemusí být jen sen: Kurzy potápění v Praze

Láká vás potápění? Pak si neváhejte rozšířit své obzory a staňte se potápěčem! A nemusíte k tomu jezdit hned k moři. Základní kurzy potápění absolvujete třeba v Praze, a k moři už pojedete připraveni. shutterstock_181992053

Rychlokurzy v přímořských střediscích nebývají valné kvality a pro vaši bezpečnost bude jistě lepší je absolvovat v Česku. Jakmile absolvujete kurz základní, můžete se rozhodnout i pro pokračování, je to jen na vás. Navíc instrukce budete dostávat v češtině, což je pro mnoho lidí výhodou.

Jak začít s potápěním

Přemýšlíte, jak začít? Absolvujte kurz potápění vhodný pro každého začátečníka, a to kdykoliv během roku. V Praze je nabízí třeba škola Seawolf. Nemusíte se bát, že byste to nezvládli, díky moderním metodám a dlouholetým zkušenostem se potápět naučí každý, kdo má chuť to dokázat. A pokud si nejste jisti, zda je potápění pro vás to pravé, můžete nejprve absolvovat ponor na zkoušku s profesionálním instruktorem, v bazénu nebo i ve volné vodě v Čechách.

Průběh kurzu pro začátečníky

Věnovat se budete nejprve teoretické přípravě, kterou nelze opomenout, a díky osvědčeným výukovým metodám dostanete základy rychle do hlavy. Obdržíte učebnice, potřebné podklady a školit vás bude zkušený instruktor. Rozhodně nemusíte mít z teorie strach.

Následuje praktický výcvik v bazénu, v ceně máte zapůjčení kompletní výstroje. Potápěčské kurzy se zakončují praktickým výcvikem ve vodě, a to buď u nás, nebo v rámci zahraničních akcí. Jakmile kurz Open Water Diver dokončíte, získáte licenci s celosvětovou platností, která vás opravňuje k ponorům do hloubky 21 metrů.

Kurzy šnorchlování a dárkové poukazy

Chystáte se na dovolenou k moři, potápění jako takové vás příliš neláká, ale rádi byste poznali svět pod hladinou alespoň prostřednictvím šnorchlování? Možná jste netušili, že i na to existují speciální kurzy. Naučíte se šnorchlovat v plaveckém bazénu a získáte rady, jaké vybavení si na vaši cestu k moři pořídit.

Škola potápění Seawolf nabízí i další specialitu, a tou jsou dárkové poukazy. Jejich prostřednictvím můžete udělat radost někomu z vašich blízkých a zprostředkovat mu jedinečné zážitky.

Text: Komerční prezentace | Foto: Shutterstock