Dětská cyklistická sedačka, kterou vozí i světový šampioni!

Cyklistika je v zásadě aktivita pro celou rodinu. Ideální volba pro trávení volného času v přírodě. Je tedy jasné, že pokud plánujete víkend na bike nebo jen krátký cyklovýlet, musí být váš malý biker – bikerka s vámi. Ideální variantou je tedy pořídit bezpečnou a dostatečně komfortní dětskou sedačku. kristian_2

Cyklosedačku, kdy a proč?

V zásadě se jedná o velmi individuální záležitost a načasování. Obecné pravidlo říká, že pokud dítě není dost velké na to, aby jezdilo na odrážedle nebo kole samo. Cyklosedačky jsou určeny pro děti, které už mohou samy dlouhodobě sedět. Nejnižší hranicí pro bezpečné použití sedaček je věk 18 měsíců. Do té doby je optimální zamyslet se spíše nad použitím vozíku, kde dítě může ležet a případně za jízdy spinkat. Každé řešení má své klady a zápory. Vhodné je kombinovat.

Z čeho je možné vybírat?

Aktuálně máte možnost vybírat si dle umístění, uchycení sedačky v rámci samotného rámu kola na přední a zadní. Nyní asi začínáte přemýšlíte, jakou variantu zvolit a proč? Máte “recht“. Jde přeci o pohodlí a bezpečnost vaší ratolesti. Doplníme Vám potřebné podněty a argumenty. Výběr bude samozřejmě na Vás.

Přední sedačky

Tento typ cyklosedačky je náš favorit. Pravdou je, že dítě máte neustále pod kontrolou a společně si užíváte radost z jízdy. Konkrétně sedačka Feva Seat Star, která má potřebné detaily: kvalitní upínací mechanismus bezpečnostních pásů, nastavení opěrek nohou, síla polstrování. Dále je třeba zmínit tzv. kvalitní posez, který tato sedačka umožňuje. Dítě sedí na sedacích hrbolech, svaly trupu aktivně udržují bederní lordózu, tj. fyziologické prohnutí v dolní části páteře. Pokud je tomu jinak skoliotické vady páteře pak doslova klepou na dveře!

sedacka_1

Vozí ji i světový šampioni

Jak již bylo zmíněno v samotném úvodu článku na cyklosedačce umístěné na kole vpřed vozí své děti i závodníci jako Kristian Hynek, Martin Vítek nebo Nino Schurter. Konkrétně používají unikátní pěnovou sedačku Feva Seat Star.

Asi vědí proč. ;-) Zeptali jsem se…

Vozit dítě před sebou nebe za sebou?

sedacka_2

6 důvodů PROČ před sebou.

Martin Vítek – triatlonista vše shrnuje do několika bodů.

1. Větší kontrola na dítětem.

2. Větší zábava pro dítě s maximálním zapojením do dění.

3. Možnost upevnit na různé rámy: geometrie rámu i Carbon i ALU.

4. V rozloženém stavu maximální skladnost, vejde se jednoduše do batohu.

5. Velice nízká váha.

6. Rychlá a snadná montáž.

 TIP

Feva Seat Star je unikátní pěnová dětská sedačka, která se montuje na horní rámovou trubku pomocí popruhů. Montáž je velmi snadná a není k ní třeba žádného nářadí. Sedačka je vhodná pro děti od dvou do pěti let. Sedačku lze i snadno rozložit a uložit například do batohu či tašky.

Cena: 1 490 Kč

Více informací najdete zde.

 Další zajímavé odkazy:

Kristian Hynek: www.futurecycling.cz

Nino Shurter: video se sedačkou 

kristian_1