Vydejte se do skal s červnovým Outdoorem

Na titulní stránce sice najdete slova „Lezecký speciál“, červnový Outdoor vás ale samozřejmě nevezme jen do skal. Projdete se bahnem v Estonsku, projedete se vlakem v Indii, zapádlujete si na Orlíku… A mnohem víc! Outdoor06_flat

Začněme ale zmíněným lezeckým speciálem. V rozhovoru se Standou Mitáčem jsme si povídali o focení lezců, poradíme vám, jak zvládnout první alpské výstupy i jak šplhat v nenadálých situacích. Zmapovali jsme lezeckou lokalitu nad vesnicí Svatý Jan pod Skalou a vytipovali pro vás osm krásných boulderových oblastí v Česku.

Abychom ale nezůstávali jen v české kotlině, pozveme vás na svéráznou projížďku vlakem po Indii a vezmeme na indonéské sopky. Projdete se s námi bahnem v estonských bažinách při bog walkingu. A Petr Kosek popíše další část svých příprav na Continental Divide Trail, nejdelší trek severoamerického kontinentu.

Otestovali jsme trekovky Scarpa Zodiac, Montura Yaru GTX a stan Quechua 2Seconds. V taktických článcích jsme se zaměřili na to, jak zabalit lékárnu, jak rozdělat oheň v netradičních situacích, jak začít s paraglidingem a jak nejlépe využít elektronické mapy.

Zešíleli čeští zákonodárci? Tuhle otázku jsme si položili, když jsme viděli, jaké zákazy zase připravují a shrnuli jsme je do jednoho článku. Užijte si proto přírodu, dokud to jde. Dáme vám tipy na putování po Brdech i po Frýdlantsku. Poradíme vám, kde si nakopat trilobity. A kde si nejvíc užijete mořský kajak na Orlíku.

V novém Outdooru toho samozřejmě najdete ještě mnohem víc. Ať se vám líbí!