Helmy, které sedí, i když jedete

Každý třetí lyžař v Česku se na helmu dívá jako na něco nepotřebného. O bezpečnosti jízdy toho bylo napsáno už hodně, ale helma může být také stylovým doplňkem. Představíme vám dva superlehké modely, které ochrání a zároveň z vás udělají nejvíc cool lyžaře na nejbližších 10 kilometrech sjezdovky. shutterstock_306168647

Blizzard Stroke – plně nastavitelná stylová helma

LyzĚŚarĚŚská helma Blizzard StrokeNení na škodu hodit všechny předsudky za hlavu a nasadit na ni pořádně ulítlou helmu. Unisexový model Blizzard Stroke padne jako ulitý sebejistým sportovcům, kteří se chtějí předvést. S výrazným vzorem bílého tygra se na vás na sjezdovce budou upírat oči všech okolo.

Ultralehký (váží necelých 400 gramů) a pohodlný kousek vyrobili inženýři Blizzardu in-moldovou technologií, při které se do skořepiny helmy vstřikuje pěnový polystyren. Když upadnete, náraz se rozloží na větší plochu, a vaše hlava zůstane v bezpečí.

Na svahu můžete nechat poslední sil, hlava se vám ale určitě nepřehřeje. Odvětrávací otvory na povrchu odvádí vlhkost a přebytečné teplo pryč. Jsou nastavitelné; když se ochladí, prostě je zaklapnete. Teplo uvnitř izolují odnímatelné náušníky.

Smith Maze – nejlehčí helma na trhu

Smith Maze lyzĚŚarĚŚská helmaVýraznými barvami nic nepokazíte – helma je na svahu vidět a snadno ji sladíte se zbytkem výbavy. Smith Maze je nejlehčí certifikovaná helma na evropském trhu. Váží jen 330 gramů, tedy asi jako lehčí svetr. Na hlavně ji skoro necítíte, ale její in-moldová technologie vás přesto ochrání při sebehrozivějším pádu. Měkké polstrování uvnitř vám po celý den zajistí náležitý komfort.

Opravdovou lahůdkou je nastavitelný ventilační systém AirEvac 2 s technologií Airflow Climate Control s 9 otvory.Zásluhou audio systému SkullCandy s helmou snadno propojíte sluchátka a můžete lyžovat v rytmu svých oblíbených pecek. Nepřežeňte to ale s hlasitostí, ať neztratíte přehled o lyžařích kolem.

Giro Nine Plus – vyladěná klasika

Giro Nine Plus lyzĚŚarĚŚská prĚŚilbaJednoduchá a elegantní. To ale neznamená, že je o něco ochuzená. Naopak, Giro Nine Plus má všechny vychytávky z modelu Nine, ale navíc přivává vnitřní stélku z materiálu X-Static® XT2, magnetickou přezku Fidlock® a propracované náušníky.

In-moldová technologie zaručuje pevnost i tvrdost zároveň. A nemusíte se bát, helma není vůbec těžká.

Díky systému In Form můžete kdykoliv během pobytu na svahu doladit velikost bez nutnosti sundat rukavice. Super Cool otvory vtahují vzduch do přilby a vytlačují teplý a vlhký vzduch směrem ven. Proto nebudete mít zpocenou hlavu ani při ostrém slunci.

Nezapomeňte na to, že vám lyžařská helma musí především sedět, ať už je to stylovka nebo „obyčka“ z bazaru. Helma, která škrtí vás omezuje v koncentraci při jízdě a příliš volná či smýkající se zase neplní svou ochrannou funkci.

Foto: Shutterstock a archiv výrobců