Batoh Thule Capstone 22L: Univerzál, který potěší praktičností i pohodlím

Kdysi, za svých mladých let, byl mým jediným majetkem batoh, ze kterého se ty hlavní věci (peněženka, doklady, náhradní tričko a pár energy tyčinek) téměř nikdy nevyndávaly – borec na všechny typy aktivit, malý, praktický a všestranný univerzál. Od té doby, kdy mi ho v Anglii na jednom přechodu ukradli (jo, i s těmi doklady), jsem hledal adekvátní náhradu. cof

Zaujala mne nabídka Thule, zřejmě proto, že jsem hledal kvalitu a ta přichází ze Švédska téměř neomylně, ať už je to auto nebo batoh. Cena se sice může zdát vyšší (vždy jde srovnávat s levnějším zbožím, že ano ), ale jak už jste asi pochopili, dokud se mi věci nerozpadnou, nebo mi je neukradou, neměním je. Proto se tady dívám pravděpodobně na investici na příštích 10 až 15 let, což je fajn a v této perspektivě je cena ideální.

Já nejsem žádný ultra turista, spíš využívám batoh při velkém spektru aktivit a potřebuji, aby to přežil.

Jaké jsou jeho parametry?

Objem: 22 l

Rozměry: 23.87 x 26.92 x 53.08 cm

Hmotnost: 0.87 kg

Více o Thule Capstone najdete zde.

cof

Zatím jsem Capstone testoval při lezení na vnitřní stěně i venku v přírodě, při běhu, při inline bruslení, při delším výšlapu do hor, při hraní si na slack line, při běhu s kočárkem a samozřejmě při rodinných výletech, kdy v jedné ruce máte kočárek, v druhé psa a potřebujete mít jistotu, že věci v batohu na zádech zůstanou přesně tam, kam jste je dali.

U všech těchto aktivit je důležité jednoduché nastavení přímo v procesu.  Ať už na skále nebo za jízdy a za běhu, přezky se dají jednoručně povolit i dotáhnout a velmi přesně nastavit a hlavně drží. Bederní pás navíc disponuje kapsou na klíče a drobné a je dostatečně pevný na to, že ho můžu i v průběhu aktivity sundat z ramen, nechat batoh držet je na bederním pásu, otočit si ho dopředu, v klidu si vyndat vše potřebné, opět zase otočit zpátky na záda, dopnout a dotáhnout.

cof

Očekával jsem kvalitu materiálu a dostal jsem ji. Přezky drží, zipy hladce jezdí, batoh zvládne deštivé přeháňky a když už začne lít pořádně, pláštěnka ho krásně schová a moje věci jsou v suchu a bezpečí.

Znáte ten pocit, kdy na svém vybavení po letech objevíte věc, kterou jste nikdy nepoužili a vlastně ani nevíte k čemu to je? Tak to se Vám tady nestane. Capstone je kombinací efektivního využití prostoru a jednoduchého designu. Dostal jsem do něj (a na něj) i přes 15 Kg lezeckého materiálu a neviděl jsem, že by se to nějak projevilo.

Zkrátka a dobře, pokud hledáte parťáka na dlouho, kterého chcete využívat jak pro rodinné výlety tak i na všechny různé typy aktivit a neberete si sebou zrovna tunu věcí (přece jenom 22 litrů je optimum, ale mé ženě to na třídenní přechod stačit nebude ), tak tento batoh je jednoznačně dobrá volba.

sdr