9 velkých rad pro malé děti, aneb jak do hor s miminem

Zabalit byť i na jednodenní túru s miminem je zcela jiná dimenze než se na hřebeny vydat sám. A to ještě nemluvíme o vícedenních trecích s čerstvým potomkem. Tady máte devět jednoduchých tipů, které vám s cestami do přírody pomohou. mimo

1. Než se vydáte do vysokých hor, své odhodlání a potomkovy reakce si nejdřív vyzkoušejte na kratších výletech.

2. Vždy mějte po ruce několik náhradních plen a dostatek vlhčených ubrousků. A v hlavě dostatek pohádek a písniček.

3. Pro přikrmování batolete si vezměte sušenky, nakrájené ovoce a dostatek pití.

4. Za slunečného počasí se hodí stříška na krosnu a náhradní klobouček (děti si ho totiž rády sundavají z hlavy a hází z útesů). Plus opalovací krém vhodný pro mimina a dětské sluneční brýle (ani ty ale bohužel na hlavě dlouho nevydrží).

5. Absolutním základem je náhradní teplé oblečení. V horách se rychle mění počasí a děti na vašich zádech se navíc nehýbou a rychle prochládají. I v létě jsou třeba rukavičky, vlněné bačkůrky a teplá čepice. Nezapomeňte svou lehkou péřovku, do které spící mimino v případě potřeby zabalíte. Navíc ho díky ní nebudete muset budit a oblékat.

6. Pro spící děti se hodí polštářek kolem krku, aby se jim v krosně hlava neklátila na strany. Krosna by měla být vybavena i pláštěnkou, která dítě kromě deště ochrání i před silným větrem.

7. Větší stabilitu a bezpečnost s miminem na zádech vám dodají trekové hole.

8. Sledujte detailní předpověď počasí. Bouřce nebo kroupám je s miminkem na zádech lepší předejít.

9. Do kapsy si vezměte zrcátko, které vám usnadní kontrolu toho, co se děje za vašimi zády. Stejným způsobem můžete použít i mobil.

Text a foto: Lenka Vlková